Skwery bez odchodów

GDZIE STANĄ KOSZE NA PSIE KUPY?

Już niebawem na terenie Otwocka zostaną zamontowane ogólnodostępne pojemniki na psie odchody. Mieszkańcy mogą jeszcze zgłaszać do urzędu miasta miejsca, gdzie nie powinno ich zabraknąć.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zestaw będzie składał się z pojemnika przeznaczonego do gromadzenia odpadów oraz podajnika z woreczkami, które umożliwią sprzątnięcie odchodów po swoim pupilu. – Liczymy, że właściciele psów będą chętnie korzystać z tego udogodnienia, co pozytywnie wpłynie na czystość otwockich skwerów i ulic – zakomunikował urząd miasta. Wszystko zaczęło się od radnego Marcina Kraśniewskiego. To na jego wniosek rada miasta zabezpieczyła na początku roku pieniądze na zakup pojemników.
– Najpierw akcja miała obejmować tylko osiedla Ługi i Morskie Oko (przy ulicach Danuty, Generalskiej i Lecha).

Mieszkańcy zgłaszali mi brak możliwości utylizacji nieczystości. Ponieważ problem dotyczy całego Otwocka, zgłosiłem wniosek, aby rozszerzyć akcję także na inne rejony miasta – mówi w rozmowie z „Linią” radny Marcin Kraśniewski. Wtedy kwota na zakup pojemników i woreczków na psie odchody została zwiększona z 2 tys. zł na 10 tys. zł.

Jeden kosz z pojemnikiem na woreczki kosztuje ok. 500-600 zł. Ostatecznie będzie można kupić więcej pojemników, niż pierwotnie zakładano. – Rozmawiałem z naczelniczką wydziału ochrony środowiska, która przekazała mi, że ta kwota została jeszcze zwiększona o 10 tys. zł. W sumie na ten cel będzie 20 tys. zł – poinformował Kraśniewski na komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, która odbyła się 12 września.

Urząd miasta zwraca się do mieszkańców z prośbą o wskazanie miejsc, w których pojemniki na odchody są najbardziej potrzebne. Lokalizacje można zgłaszać do wydziału ochrony środowiska, dzwoniąc pod numer 22 779 20 01 wew. 172, lub przesyłać zgłoszenie na adres: srodowisko@otwock.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.