L-ka przed wyborami

OTWOCK/KARCZEW: PIERWSZY KURS 24 WRZEŚNIA.

Zarząd Transportu Miejskiego jest przygotowany, żeby w poniedziałek, 24 września uruchomić nową linię podmiejską. Autobus L-46 będzie kursował między Otwockiem a Karczewem.

SYLWIA WYSOCKA

Nowa linia będzie woziła pasażerów na trasie: Otwock (Danuty) – Generalska – Karczew: Warszawska – Mickiewicza – os. Ługi – Otwock: Karczewska – Batorego – Przewoska – Andriollego – Otwock (Kupiec-ka). Bilet ma kosztować ok. 3 zł. Według informacji przesłanej przez ZTM do gmin na czas funkcjonowania linii (wrzesień 2018 – sierpień 2019) samorządy muszą dołożyć w sumie 114 tys. zł (po 57 tys. zł na gminę). W tym roku będzie to tylko 19 tys. zł na samorząd, pozostałą kwotę zapłacą w przyszłym roku budżetowym (finansowanie linii odbywa się w proporcjach: po 40 proc. miasto Otwock i gmina Karczew, 20 proc. ZTM).

Przypomnijmy, że autobus miał kursować od 1 września. Potem termin został przełożony na 10 września. Było to związane z rozstrzygnięciem ogłoszonego przez ZTM w połowie sierpnia przetargu na obsługę linii. Po otwarciu ofert okazało się, że brakuje pieniędzy i trzeba było dokonać przesunięć w budżetach Karczewa i Otwocka.

Na sesji 28 sierpnia karczewscy radni przesunęli środki i tego samego oczekiwali od władz Otwocka, bo obydwie strony były zdeterminowane, aby linia ruszyła we wrześniu. Niestety, Otwock opóźniał się z przesunięciem pieniędzy. Na sesji pod koniec sierpnia w ogóle nie rozmawiano na ten temat. Dopiero na początku września na podstawie pisma, w którym władze Otwocka zobowiązują się do przesunięcia brakujących pieniędzy na najbliższej sesji, Karczew zadeklarował ZTM-owi, że samorządy mają zabezpieczoną potrzebną kwotę.

5 września ZTM poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty (wygrało konsorcjum spółek: Stalko Przybysz i Wspólnicy i PKS „Polonus”). Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego Tomasza Kunerta, ZTM musi teraz sprawdzić stan autobusów, przystanków, przygotować rozkłady jazdy itd.
– Jesteśmy przygotowani na uruchomienie linii od poniedziałku, 24 września. Umowa z samorządem jest procedowana, jeśli zostanie podpisana przez gminę, autobusy tego dnia wyruszą w trasę – poinformował w oficjalnym komunikacie 14 września Kunert.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.