Nowe auta niemile widziane

OTWOCK: RAJD ZABYTKOWYCH SAMOCHODÓW.

Druga edycja ŚwidermajeRajd – Rajdu Turystycznego Pojazdów Zabytkowych odbędzie się w niedzielę, 7 października. Zabawa jest świetna, a auta olśniewające. Zapisy już ruszyły, gorąco polecamy.

PRZEMEK SKOCZEK

W tej zabawie chodzi o… zabawę, ale są oczywiście ciekawe nagrody i integracja z innymi pozytywnie zakręconymi posiadaczami oldtimerów i youngtimerów. Zwiedzamy miasto, poznajemy historię i ciekawostki, odwiedzamy miejsca, które są niedostępne na co dzień, i podejmujemy wyzwania na punktach kontrolnych. W rajdzie mogą brać udział samochody, które mają minimum 25 lat. Nowsze będą dopuszczane tylko za zgodą organizatora, np. ograniczenie wiekowe nie dotyczy aut produkcji polskiej oraz wschodniej proweniencji, choćby z ZSRR.

Rejestracja internetowa już ruszyła. Na adres e-mail swidermajerajd@zoho.eu wysyłamy: imię oraz nazwisko kierowcy i pilota, markę i model samochodu, jego rok produkcji, numer rejestracyjny, liczbę osób dodatkowych (nie licząc kierowcy i pilota), numer telefonu. Mile widziane zdjęcie pojazdu. Wpisowe jest symboliczne – 30 zł, płatne przelewem (dane zostaną przesłane w e-mailu zwrotnym). Więcej o wydarzeniu na stronie http://www.facebook.com/OldtimerOtwock. Patronem medialnym jest „Linia Otwocka”.

Imprezy w koło

  • W tym roku jest sporo podobnych imprez. W sobotę, 29 września odbędzie się m.in. wieczorny rajd „Kryminalna Warszawa” organizowany przez Automobilklub Polski i ekipę Stado Baranów. Będzie on okazją do odwiedzenia miejsc, w których popełniono najbardziej znane zbrodnie w dawnej Warszawie. Dopuszczone są pojazdy zabytkowe wyprodukowane do 31 grudnia 1988 roku. Nowsze tylko za zgodą organizatora i wyłącznie w klasie Open. Można potraktować tę imprezę jako rozgrzewkę przed otwockim rajdem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.