Rada nadzorcza OSM odwołana

OTWOCK: POSIEDZENIE W SPRAWIE DOPŁAT DO WODY SIĘ NIE ODBYŁO.

Ta decyzja zaskoczyła nawet samych członków rady nadzorczej Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zaplanowane na czwartek, 20 września posiedzenie, na którym miała zostać poruszona kwestia dopłat do rozliczenia za wodę, w ostatniej chwili zostało odwołane.

ROB

Z wnioskiem o przedstawienie informacji dotyczącej rozliczenia różnic za wodę i ścieki za 2017 rok wystąpili członkowie rady nadzorczej Dariusz Kołodziejczyk i Mariusz Strawiński. Sprawa ta ma istotne znaczenie dla mieszkańców bloków OSM, bo wielu z nich zostało zobowiązanych do uiszczenia dopłat z tego tytułu. Niestety, na kilka godzin przed rozpoczęciem posiedzenia decyzją przewodniczącego rady nadzorczej Andrzeja Kobzy zostało ono odwołane.

– W czwartek około południa zadzwoniła do mnie pracownica Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej i poinformowała, że zaplanowane na godz. 17.30 posiedzenie rady nadzorczej zostało odwołane – mówi Dariusz Kołodziejczyk. W tej sytuacji skontaktowałem się z przewodniczącym rady nadzorczej Andrzejem Kobzą, by wyjaśnił tę decyzję. Pan Kobza stwierdził, że zdecydował tak wspólnie z zarządem OSM, zasłaniając się tym, że nie wszedł w życie nowo uchwalony statut i przyjęte uchwały nie będą ważne. Po mojej uwadze, że przecież żadnego głosowania w tym punkcie nie będzie, a więc kwestia statutu nie ma żadnego znaczenia, podtrzymał swoją decyzję – tłumaczy nasz rozmówca.

Okazało się, że to nie koniec niespodzianek.

– Wspólnie z panem Strawińskim o wyznaczonym czasie przyszliśmy do spółdzielni. Niestety, drzwi były zamknięte, a w tym dniu skrócono godziny pracy spółdzielni. Moim zdaniem to zwykła wymówka, bo ten punkt, tak jak i kilka innych, mógł zostać omówiony, a decyzja pan Kobzy była bezzasadna – uważa Kołodziejczyk. – W mojej ocenie ta sytuacja była pokłosiem wtorkowego posiedzenia komisji rewizyjnej, w czasie którego zadałem kilka pytań w oparciu o materiały, m.in. opinię prawną, jaką zarząd przygotował na mój wniosek. Wynika z nich wiele bardzo ciekawych informacji, chociażby ta, że w wielu blokach OSM rozliczenie sporządzane było w oparciu o niezalegalizowane wodomierze główne – przypuszcza Dariusz Kołodziejczyk.

Zdaniem Andrzeja Kobzy, rada nadzorcza nie mogła się spotkać, bo nowy statut OSM jeszcze prawnie nie obowiązuje. Bez niego nie można zwołać posiedzenia.

– Informacja o tym, że odwołujemy posiedzenie, pojawiła się w ostatniej chwili, bo czekaliśmy, aż statut zacznie obowiązywać. Nic w porządku obrad rady nadzorczej nie zostanie zmienione, czekamy tylko, aż nowy statut zostanie wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. To da nam możliwość formalnego działania – zapewnia przewodniczący rady nadzorczej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.