Młodzi w natarciu

KARCZEW: KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ.

Zgodnie z ordynacją wyborczą mieszkańcy miasta i gminy Karczew wybiorą w nadchodzących wyborach samorządowych 15 reprezentantów do rady miejskiej. O mandaty radnych powalczy 56 osób.

SYLWIA WYSOCKA

Swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Karczewie wystawiły w większości okręgów cztery główne komitety wyborcze: PiS, Twoja Wspólnota Samorządowa, Wspólnota Obywatelska Miasta i Gminy Karczew oraz komitet wyborczy wyborców Michała Rudzkiego Razem dla gminy Karczew (dwa pozostałe komitety Nasz Wspólny Dom oraz Królewski Karczew wystawiły kandydatów tylko w kilku okręgach). Podobnie jak ma to miejsce w innych samorządach dotychczasowi radni tak cenią sobie pracę na rzecz lokalnej społeczności, że będą ubiegać się o reelekcję. Po raz kolejny w wyborach do rady wystartują: Agnieszka Salwa, Danuta Trzaskowska, Piotr Trzaskowski, Rafał Olszewski, Małgorzata Spirowska, Anna Trzepałka, Mateusz Stanaszek, Piotr Kwiatkowski, Sławomir Walicki, Radosław Kociszewski, Mirosława Guba i Tadeusz Marek Płaczek.

Do rady miejskiej startować będzie także kandydat na burmistrza Tomasz Laskus. Na radnego nie kandyduje za to sprawujący jeszcze tę funkcję Michał Rudzki, który stawia wszystko na jedną kartę i kandyduje tylko w wyborach na burmistrza Karczewa. Na listach wyborczych do gminy nie ma także dwojga innych obecnych radnych – Anny Osial i Grzegorza Leszczyńskiego.

W przypadku pozostałych kandydatów komitety wyborcze postawiły m.in. na osoby z tzw. dawnych rodów karczewskich (na listach pojawiają się nazwiska Trzaskowskich, Teperków, Laskusów) lub na osoby młode, dla których są to pierwsze wybory. O tym, czy dostaną szansę, żeby sprawdzić się w samorządzie, wyborcy zdecydują 21 października.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.