Pajacujmy razem!

KARCZEW: WIELKA IMPREZA CHARYTATYWNA

Jeśli chcecie być współposiadaczami rekordu Guinnessa i przy okazji pomóc osieroconym dzieciom, przyjdźcie w niedzielę, 30 września na stadion Mazura Karczew. Przybywajcie tłumnie, ponieważ musi nas tam być co najmniej 1700.

PRZEMEK SKOCZEK

W tragicznym wypadku na torach, który wydarzył się 1 lipca w Zabieżkach, rodziców straciło czworo rodzeństwa. Tego dramatu nic już nie odwróci, ale mamy szansę choć trochę pomóc tym dzieciom. I to podczas radosnego pikniku na stadionie Mazura.

– To będą Mistrzostwa Świata w Pomaganiu. Zostanie podjęta próba pobicia rekordu Guinnessa – pajacyk XXL. Zadaniem uczestników będzie wykonywanie pajacyków przez jedną minutę. Liczy się każda osoba. Obecny rekord należy do Anglików.

W biciu angielskiego rekordu wzięło udział 1696 osób. W Karczewie powinno zatem być minimum 1697 osób, aby rekord został pobity – zapowiada Mateusz Tereszczyński, jeden z organizatorów imprezy. – Sygnał do startu o godz. 14 da gość specjalny – Zygmunt Chajzer. Warto jednak być wcześniej. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja, która rozpocznie się o godz. 12. Mile widziane będą barwy narodowe (biała lub czerwona koszulka) dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – dodaje.

Podczas pikniku będą zbierane pieniądze na pomoc osieroconym dzieciom. Przewidzianych jest też wiele darmowych atrakcji dla wszystkich. Warto dodać, że wybór takiego rekordu do pobicia ma służyć upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu, które są niezbędne w rozwoju dzieci.

Stadion Mazura Karczew, ul. Ludwika i Jana Trzaskowskich 1, niedziela, 30.09, start godz. 12

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.