Większość chce zostać

DOBRZE ZNANI KANDYDACI DO RADY MIASTA.

Mieszkańcy Józefowa w nadchodzących wyborach samorządowych wybiorą po jednym przedstawicielu z 15 okręgów wyborczych, na które podzielone jest miasto. O 15 mandatów powalczy 87 kandydatów.

SYLWIA WYSOCKA

Większość radnych sprawujących obecnie mandat w Józefowie będzie ubiegać się o reelekcję. W wyborach do rady miasta wystartują ponownie: Paweł Kołodziej (który jest jednocześnie kandydatem na burmistrza), Mariusz Batorski, Wojciech Glinka, Urszula Zielińska, Marianna Jakubowska, Maria Walkiewicz, Damian Podolski, Anna Masik, Grzegorz Nojszewski, Barbara Kaczorek, Małgorzata Winiarczyk i Grzegorz Kruk.

Do ponownej walki o mandat radnego nie przystąpią jedynie Cezary Łukaszewski (obecnie przewodniczący rady miasta), Adrian Pyra i Paweł Zaczek. To powoduje, że na pewno w radzie będą co najmniej trzy nowe osoby. W przypadku reszty trudno prognozować, ponieważ sądząc po dotychczasowych wyborach mieszkańców Józefowa, są oni niezbyt skłonni do zmiany swoich reprezentantów. Część obecnych radnych swoją funkcję sprawuje już co najmniej dwie kadencje.

O 15 mandatów będzie walczyć 87 kandydatów startujących z 10 zarejestrowanych komitetów wyborczych. Wśród chętnych znalazły się m.in. takie osoby jak: Jędrzej Sudnikowicz – kierownik Biura Kultury i Promocji Powiatu Otwockiego, Małgorzata Żywek – była dyrektor SP nr 1 w Józefowie, Marcin Kalinowski – kierownik administracyjno-gospodarczy Powiatowego Centrum Zdrowia
w Otwocku, Stanisław Zduńczyk – założyciel i prezes Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. Grzegorza, Jakub Bajtler – młody józefowski aktywista, czy Elżbieta Ruman – dziennikarka i publicystka katolicka.

Tylko dwa komitety wyborcze wystawiają 15 kandydatów do rady miasta – czyli kandydata w każdym z okręgów. Są to Komitet Wyborczy Dla Miasta i Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Józefów. Wyjątkowo małą liczbę, wziąwszy pod uwagę wcześniejsze preferencje wyborców w wyborach ogólnopolskich, w Józefowie wystawia komitet Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (tylko dwóch kandydatów w dwóch okręgach). Czy w Józefowie potrzeba zmian w radzie? O tym zdecydują mieszkańcy podczas głosowania 21 października.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.