Jak to jest z tymi atomami?

ŚWIERK: OŚRODEK JĄDROWY ZAPRASZA W WEEKEND.

W najbliższą sobotę i niedzielę, 6 i 7 października będzie okazja do odwiedzenia Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Na czas dni otwartych przygotowano sporo atrakcji.

PRZEMEK SKOCZEK

Ośrodek w Otwocku-Świerku należy do strategicznych i jest dobrze chroniony. Bez zgód i przepustek nie ma szans tam wejść. Wyjątkiem są dni otwarte. W ten weekend możemy wejść nie tylko do NCBJ, ale i do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych. Przygotowano 12 tras do zwiedzania (m.in. do badawczego reaktora jądrowego Maria, laboratoriów i warsztatów, w których powstają akceleratory i detektory), wystawy, konkurs i pokazy filmów.

Wydarzenie koordynuje Dział Edukacji i Szkoleń NCBJ. Ta unikalna w Europie placówka otworzy przed zwiedzającymi także swoje laboratoria i sale wykładowe. Zaprezentuje sprzęt dydaktyczny pozwalający nawet najbardziej opornym zrozumieć, jak to jest z tym promieniowaniem, atomami, jądrami i podobnymi czarami.

Uwaga! Część tras nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży oraz osób poniżej 16. roku życia. Na wszystkie można zapisać się wcześniej przez internet (www. ncbj.gov.pl/dni-otwarte-2018), ale wstęp bez rezerwacji też będzie możliwy. NCBJ zapewnia możliwość wygodnego dojazdu. Z Otwocka autobusy będą odjeżdżać z przystanku przy ul. Świderskiej (ZTM „Orla 01”)
o godz.: 9.15, 10.15 i 11.15. Powrotne kursy zaplanowano na godz.: 13.15, 15.15 i 17.15.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.