Jazda przez most!

NOWA PRZEPRAWA PRZEZ ŚWIDER UCZCI 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.

Za niecałe dwa tygodnie będzie można korzystać z drugiej przeprawy przez rzekę Świder. Oficjalne otwarcie nowego mostu odbędzie się w niedzielę, 14 października.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na ten dzień czekaliśmy prawie 20 lat! Wybudowany w ponad rok most jest już gotowy. Jedyne trudności to drogi dojazdowe do niego. Cały czas trwają jeszcze prace na przejeździe kolejowym na ul. Majowej (powstaje tam bezkolizyjne skrzyżowanie drogowo-kolejowe), które na zlecenie PKP prowadzi Budimex. Jednak jak poinformował „Linię” wicestarosta Paweł Rupniewski, 14 października na otwarcie mostu układ komunikacyjny w okolicy przejazdu PKP ma być już na tyle gotowy, aby pierwsze samochody mogły przejechać nową przeprawą z Otwocka do Józefowa. To będzie zapewne historyczna chwila. Podczas zaplanowanej na ten dzień uroczystości nowemu mostowi zostanie nadana nazwa.

Zarząd powiatu zwrócił się do Rady Miasta Otwocka z inicjatywą, by nowa przeprawa nosiła nazwę 100-lecia Odzyskania Niepodległości. – Najpierw miał to być Most Niepodległości, ale ponieważ
w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stwierdziliśmy, że w ten sposób upamiętnimy te obchody – powiedział w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski.

Decyzja zarządu w sprawie nadania nazwy 100-lecia Odzyskania Niepodległości była jednogłośna. Do tej propozycji przychylili się też otwoccy radni. Podczas sesji rady miasta 27 września jednogłośnie podjęli uchwałę, w której zgadzają się, aby most nosił taką nazwę.

Przypomnijmy, że ta wielomilionowa inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy miasta i powiatu. Samorządy sfinansowały budowę mostu przy pomocy rządowego dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury. Aleks

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.