Na to osiedle jest plan

OŚWIETLENIE I NOWE CHODNIKI PRZY UL. SOSNOWEJ.

Nowy blok przy ul. Sosnowej wygląda okazale, ale jego okolica – zdaniem mieszkańców sąsiednich budynków – pozostawia wiele do życzenia. Miasto tłumaczy, że ma plan zagospodarowania tego terenu, ale musi realizować go etapami.

PRZEMEK SKOCZEK

Nie było nam łatwo, gdy usłyszeliśmy o budowie tego bloku, który jest dosłownie wciśnięty między stare budynki niczym plomba, ale musieliśmy pogodzić się z sytuacją. Obiecano nam jednak, że teren wokół będzie uporządkowany i uprzątnięty, a parking i chodniki zostaną zbudowane na nowo. Jak dotąd nie wywiązano się ze wszystkich deklaracji – ocenia nasza Czytelniczka, pani Agnieszka. Wśród uwag wylicza: popękany chodnik wzdłuż starego bloku obok, zniszczony teren po obu stronach wjazdu z ulicy Andriollego, gdzie zawsze tłoczą się samochody, wciąż przepełniony kontener na odpady budowlane (choć jest już lepiej, bo śmieci nie latają na wietrze). Czytelniczka nie jest też zadowolona z tego, że nowy parking został otoczony wysokimi krawężnikami, które dzielą wewnętrzne podwórko tego osiedla na dwie części: starą i nową. Pomijając kontrast czysto estetyczny, krawężniki uniemożliwiają przejazd do i z ulicy Smolnej, z którego przez lata korzystali mieszkańcy.

– Do zadań Spółki należało wybudowanie parkingu, wjazdu i dwóch wiat śmietnikowych, co zostało zrobione w standardzie wyższym niż wynikało z dokumentacji otrzymanej od Urzędu Miasta Otwocka. Ponadto, na prośbę urzędu, zagospodarowaliśmy teren pomiędzy parkingiem, a blokiem przy ul. Andriollego 39/41 oraz zobowiązaliśmy się usypać tłuczeń wzdłuż wjazdu na parking – odpowiada Maciej Binkiewicz z zarządu dewelopera. – O ile wiem miasto ma gotowy plan zagospodarowania terenu całego osiedla ale – w mojej opinii – zanim go zrealizuje powinno uzgodnić z okolicznymi wspólnotami, kto będzie dbał o estetykę i porządek – dodaje.

To ważna opinia, ponieważ jest realna szansa, że wkrótce będzie jeszcze więcej miejsc, o które warto dbać. Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej otwockiego urzędu, po- twierdził, że został już zatwierdzony plan zagospodarowania całego terenu osiedla. Na razie rada miasta przeznaczyła na te prace 160 tys. zł.

– Ta kwota na wszystko oczywiście nie wystarczy, ale planujemy wykonać projekt etapami. Niebawem ogłosimy przetarg. Na pewno najpierw zostanie wykonane oświetlenie, bo to wymaga prac ziemnych. Potem zrobimy nowe chodniki – wylicza Hałaczkiewicz. – Co do przejazdu między ulicami Smolną i Andriollego – funkcjonował on nieformalnie. Planujemy w tym centralnym miejscu osiedla strefę aktywności z placem zabaw i siłownią plenerową – dodaje.

Przyszłość osiedla rysuje się optymistycznie. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i liczyć na hojność radnych w kolejnej kadencji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.