Nowy Start czy falstart?

OTWOCK: STADION LEKKOATLETYCZNY NA OKS-IE

Przewodniczący rady powiatu idzie za ciosem. Po tym, jak jego propozycję zostania ambasadorem modernizacji stadionu sportowego w Otwocku przyjęła mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba, chce on pilotować tę sprawę. Zapowiada spotkanie wszystkich zainteresowanych stworzeniem na OKS-ie nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego.

SYLWIA WYSOCKA

We wrześniu Rada Powiatu Otwockiego przyznała specjalne wyróżnienie wychowance lekkoatletycznej sekcji Otwockiego Klubu Sportowego Paulinie Gubie. Przewodniczący rady Dariusz Grajda poprosił ją wtedy, by została ambasadorką modernizacji otwockiego stadionu. Mistrzyni Europy przystała na propozycję, nie kryjąc, że obiekt OKS-u to raczej skansen niż nowoczesny stadion służący rozwojowi sportowców. Grajda zapowiedział, że dążeniem władz powinno być, aby na stulecie otwockiego klubu, które przypada w 2024 roku, w stolicy powiatu powstał kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia.

Przewodniczący postanowił pójść za ciosem. 26 września wystosował pisma skierowane do prezydenta Otwocka, przewodniczącego rady miasta, miejskich radnych, Zarządu Otwockiego Klubu Sportowego oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, w których proponuje podjęcie rozmów w tej sprawie oraz robocze spotkanie po 10 października. Grajda informuje strony o przyjęciu przez Paulinę Gubę roli ambasadora koncepcji modernizacji i przebudowy obiektu sportowego w Otwocku na bazie Otwockiego Klubu Sportowego i terenów przyległych oraz o tym, że rada powiatu jednomyślnie zaakceptowała mistrzynię jako ambasadorkę tego przedsięwzięcia.

– Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu będzie robocze spotkanie wszystkich stron, które zamierzam zorganizować po 10 października – mówi w rozmowie z „Linią” Grajda. – Chciałbym, żeby podano na nim informacje o sytuacji własnościowej terenów. Musi być jasne, na jakim jesteśmy obecnie etapie: co można, czego nie można, jakie są plany miasta, a jakie klubu i współwłaścicieli (nie cały teren OKS-u należy do miasta – przyp. red.). To jest kwestia podstawowa. Druga rzecz, to określenie, jakie działania można podjąć, żeby wspólnie osiągnąć cel, jakim jest wybudowanie zmodernizowanego obiektu sportowego, nie tylko stadionu piłkarskiego, ale takiego, gdzie będzie duża baza służąca do uprawiania lekkoatletyki. Czy jest to w ogóle możliwe, okaże się podczas tych rozmów. Niebawem spotkam się również z prezesem Mazowieckiego Związku Lekkiej Atletyki Tomaszem Majewskim. Być może wtedy pojawią się jakieś pomysły, podpowiedzi. Na razie nie chciałbym niczego obiecywać, bo rozmowy pokażą, na ile realne jest osiągnięcie celu – zastrzega Grajda.

Pismo skierowane do władz Otwocka i klubu trafiło także do Zarządu Powiatu Otwockiego, który zajmował się nim na posiedzeniu 3 października. Zapytany o komentarz wicestarosta Paweł Rupniewski powiedział „Linii”: – Uważam, że działanie w tej sprawie należy bardziej do władz miasta Otwocka. Powiat może włączyć się raczej jako koordynator, wspierać ideę, ale nie finansowo, tylko np. pomagając w negocjacjach. Inaczej inne gminy mogłyby mieć pretensje, dlaczego nie budujemy stadionu na ich terenach – mówi wicestarosta.

Co wyniknie z rozmów powiatu z miastem i klubami? Wkrótce się okaże…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.