Pułaskiego do łatania

PRZYGOTOWANIA DO OBJAZDU W ZWIĄZKU Z PRACAMI PKP.

Jeszcze w tym roku z ulicy Pułaskiego (na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Armii Krajowej) powinny zniknąć dziury. Te doraźne prace mają poprawić stan nawierzchni jezdni w związku z planowanym tamtędy objazdem.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zamiast kompleksowej naprawy – doraźne łatanie dziur. Wszystko dlatego, że ulicą Pułaskiego zostanie pokierowany ruch po zamknięciu przejazdu przez tory na ul. Filipowicza, gdzie zgodnie z planami PKP rozpocznie się budowa tunelu. Tych utrudnień należy spodziewać się w przyszłym roku. Mówi się, że będzie to początek lutego. Wcześniej trzeba jednak przygotować objazd.

Trwa już budowa ul. Szlacheckiej (od ul. Żeromskiego do ul. Cybulskiego) za kościołem pw. Zesłania Ducha Świętego. Następnie ma powstać odcinek ul. Cybulskiego do ul. Warszawskiej. Te prace wykonawca prowadzi w ramach kontraktu z PKP. Miasto ze swojej strony ma przygotować ulicę Pułaskiego (na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Poniatowskiego). Na czas objazdu zostaną przywrócone tam dwa kierunki ruchu (obecnie ulica na tym odcinku jest jednokierunkowa).

Na sesji rady miasta, która odbyła się 27 września, wiceprezydent Piotr Stefański zaproponował, aby zabezpieczyć w budżecie 220 tys. zł na remont asfaltowej jezdni wraz z krawężnikami na tym odcinku ul. Pułaskiego. Radni zaproponowali, aby zostawić tylko 20 tys. zł na uzupełnienie ubytków w jezdni. – Wymiana samej nakładki asfaltowej bez wymiany podbudowy mija się z celem – przekonywał przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. – To, co będzie zrobione, zostanie zniszczone po okresie użytkowania tego fragmentu drogi, który ma służyć jako objazd. Będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Na komisji budżetu został złożony wniosek, żeby po zakończeniu objazdu wykonać kompleksowy remont ul. Pułaskiego – przypomniał przewodniczący. Większość radnych zagłosowała za tą zmianą.

– Za 20 tys. zł nie będziemy w stanie utrzymać tej drogi przez najbliższe półtora roku. Prawdopodobnie tyle czasu będzie trwał nią objazd – odpowiedział wiceprezydent Stefański. Jarosław Margielski zwrócił jednak uwagę, że kwota dotyczy budżetu na ten rok. W przyszłym będzie można zapisać dodatkowe pieniądze, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na czas budowy tunelu pod przejazdem kolejowym na ul. Filipowicza objazd zostanie poprowadzony ulicami: Szlachecką, Cybulskiego i Pułaskiego. Dla samochodów osobowych ma być udostępniony przejazd przez tory przez teren budowy w ciągu ul. Pułaskiego (gdzie jest teraz zamknięty przejazd). Ciężarowe auta mają być kierowane na przejazd na ul. Narutowicza. Aleks

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.