Poboczem do zimy

KARCZEW: CHODNIKI NA WSIACH.

Budowa chodników na terenach wiejskich w gminie Karczew posuwa się raczej niespiesznie. Gmina zgłosiła inwestycję do starostwa i przygotowuje dokumenty przetargowe. Jeśli postępowanie przebiegnie pomyślnie, może zostać rozstrzygnięte pod koniec października. Budowa chodników we wsiach: Janów, Łukówiec, Kępa Nadbrzeska, Ostrówiec i Glinki rozpocznie się najwcześniej w listopadzie.

SYLWIA WYSOCKA

W pięciu sołectwach gminy Karczew przy drogach powiatowych, w miejscach uzgodnionych z sołtysami, po wakacjach miały powstać około stumetrowe odcinki nowych chodników. Niestety, mimo że w drugiej połowie sierpnia projektant chodników przekazał uzgodniony z Zarządem Dróg Powia- towych oraz inżynierem ruchu projekt budowlany, przeciągnęły się negocjacje z prywatnymi właścicielami terenów, na których mają one powstać.

Podczas sesji rady miejskiej pod koniec września zapytany przez sołtysów o chodniki burmistrz Dariusz Łokietek poinformował, że urząd zgłosił do starostwa powiatowego planowaną budowę oraz przygotowuje dokumenty przetargowe. Jak udało się nam dowiedzieć w wydziale inwestycji karczewskiego urzędu, postępowanie przetargowe na budowę chodników może zostać ogłoszone w pierwszej połowie października i zakończyć się pod koniec października.

– Mamy nadzieję, że znajdą się chętni do budowy tych chodników, a pogoda umożliwi realizację inwestycji przed końcem roku. Jej zakres nie jest obszerny (łącznie chodzi o budowę ok. 500 metrów chodników), więc można się spodziewać, że czas jej realizacji nie będzie długi – usłyszeliśmy w urzędzie. Na budowę każdego z odcinków w pięciu sołectwach gmina zarezerwowała
w budżecie po 50 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.