Wagon kultury

JÓZEFÓW: WARTO TAM BYĆ!

Specjalny „pociąg ze sztuką” będzie miał swój kolejny przystanek w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie w najbliższy weekend, 13 i 14 października.

PRZEMEK SKOCZEK

Wagon kultury” to podróżująca po Mazowszu wystawa edukacyjna przygotowana przez Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie „Stacja Muzeum”. Jest to jedyny w Polsce mobilny projekt edukacyjny, który na tak szeroką skalę przybliża historię kolei. Powstał z myślą o mieszkańcach mniejszych miejscowości, dla których przyjazd do Warszawy wciąż pozostaje przedsięwzięciem kosztownym i czasochłonnym.

Sedno wystawy stanowią plansze wraz z eksponatami. Uczestnicy spotkań, zazwyczaj dzieci, ale nie tylko, doświadczają lekcji historii poprzez gry i zabawy. Dla najmłodszych są przygotowane warsztaty. Dzieci będą mogły m.in. zbudować most kolejowy i poznać tajemnicę maszyny parowej. Edukatorzy opowiedzą także o najwybitniejszych konstruktorach oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące kolei.

W Józefowie program jest dwudniowy. Otwarcie odbędzie się w sobotę, 13 października o godz. 11. Zaczniemy od spektaklu „Wesoły pociąg” dla dzieci od lat trzech. Bohaterami są instrumenty muzyczne, które w czasie podróży mają wiele kłopotów. Podczas przedstawienia młodzi widzowie poznają: obój, ksylofon, akordeon, skrzypce oraz keyboard. Bilety: 10 zł dziecko, 15 zł opiekun. W godz. 12-15 będzie można zwiedzać wystawę „Wagon kultury” w podziale na grupy wiekowe z przygotowanymi atrakcjami dla najmłodszych (warsztaty modelarskie, opowieści kolejarskie, czytanie wierszy o pociągach, np. „Lokomotywa” Juliana Tuwima). W niedzielę wystawę można zwiedzać w godz. 16-19.30.

MOK, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 22 789 20 26, http://www.mokjozefow.pl,
sobota, 13.10, godz. 11-15; niedziela, 14.10, godz. 16-19.30

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.