Nowe ulice jeszcze w tym roku

TOWEMO WYREMONTUJE CZAPLICKIEGO I SAMORZĄDOWĄ.

Jedna z największych w tym roku inwestycji drogowych powiatu otwockiego najprawdopodobniej dojdzie do skutku. W przetargu na budowę powiatowych ulic Samorządowej i Czaplickiego wpłynęła wprawdzie tylko jedna oferta, ale nie przewyższa ona kwoty przeznaczonej na ten remont. Nowymi ulicami kierowcy pojadą już w grudniu.

SYLWIA WYSOCKA

Pytany na początku września o przebudowę ulic Czaplickiego i Samorządowej dyrektor ZDP Marek Płaczek zapowiadał, że inwestycja będzie wykonana do końca roku. Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Przetarg na remont tych ulic zakończył się sukcesem. Zainteresowanie wykonaniem prac zgłosiła otwocka firma Towemo, która zaproponowała, że przebudowę ulic Samorządowej i Czaplickiego zrobi za 4 mln 93 tys. 377 zł (na inwestycję przeznaczono 4 mln 100 tys. zł). Było to możliwe dzięki temu, że zakres robót skorygowano w stosunku do pierwotnych założeń.

Ulice wprawdzie zostaną przebudowane na całej długości (od ul. Warszawskiej do ul. Żeromskiego), ale zrezygnowano m.in. z budowy rond, ścieżki rowerowej czy przebudowy podziemnych sieci. Obecnie zakres robót obejmuje m.in. prace rozbiórkowe, ustawienie krawężników i obrzeży ulicznych, wykonanie chodnika z betonowej kostki brukowej, budowę miejsc postojowych, odwodnienia i jezdni.

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Powiatowych, wszystko wskazuje na to, że umowa wkrótce zostanie podpisana. Termin wykonania prac nie jest odległy. Powinny one zakończyć się przed 30 listopada, ale wykonawca może się sprężyć i oddać inwestycję wcześniej. Zapytany o harmonogram prac zastępca dyrektora ZDP Marek Dąbrowski informuje, że szczegóły przedstawi wykonawca po podpisaniu umowy, co nastąpi prawdopodobnie przed 15 października. Prace podzielone będą na etapy, aby nie paraliżować ruchu w rejonie obydwu ulic, tym bardziej że prowadzą one do budynków użyteczności publicznej, w tym Szpitala Klinicznego im. prof. A. Grucy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.