Otworzyli most!

HISTORYCZNA INWESTYCJA ZAKOŃCZONA.

W niedzielę, 14 października, hucznie świętowano zakończenie budowy drugiego mostu przez Świder wraz z dojazdami. Następnego dnia od godz. 6 przeprawa mostowa została udostępniona kierowcom.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

To była wyjątkowa uroczystość, bo i inwestycja jest historyczna. Po latach rozmów i planów marzenie wielu mieszkańców stało się faktem. Mamy drugi most, który połączył Otwock z Józefowem. Inwestycja, która kosztowała ok. 35 mln zł, została zrealizowana dzięki współpracy powiatu, miasta Otwocka i rządowemu dofinansowaniu. W niedzielę, 14 października było co świętować.

W samo południe ksiądz dziekan Bogdan Sankowski odprawił mszę polową w intencji mieszkańców powiatu, w której udział wzięły także poczty sztandarowe, orkiestra OSP z Karczewa, lokalni samorządowcy i zaproszeni goście. Przy okazji zostały wręczone pamiątkowe odznaczenia, dyplomy i medale Pro Masovia. Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi i odsłonięcia tablicy, na której znalazła się informacja o nadaniu mostowi imienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Przeprawa przez Świder została poświęcona przez ks. Sankowskiego.

Po oficjalnych uroczystościach odbyła się parada wozów strażackich, które przejechały przez nowy most. Tego dnia był on też miejscem zabawy przy muzyce tanecznej i występach zespołów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.