Małe rondo na osiedlu

SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM NA MORSKIM OKU.

Na skrzyżowaniu ulic Generalskiej, Kuklińskiego i Fieldorfa, które łączy osiedle Morskie Oko z Ługami, ma powstać minirondo. To rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i usprawnić ruch w tym miejscu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na osiedlach Morskie Oko i Ługi cały czas powstają nowe bloki. Zwiększa się też ruch w tej okolicy, zwłaszcza od kiedy wybudowano drogi łączące osiedla. Otwoccy radni podczas sesji 2 października zabezpieczyli w bud-żecie miasta 15 tys. zł na budowę minironda w tej okolicy. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym ma powstać u zbiegu ulic Generalskiej, Kuklińskiego i Fieldorfa.

Przeznaczona na ten cel kwota ma wystarczyć na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, projektu stałej organizacji ruchu oraz zrobienie przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego. Chętni do pracy wykonawcy mogli składać oferty w urzędzie miasta do 15 października.

Plany są takie, żeby małe rondo powstało jeszcze w tym roku. Czas realizacji zadania przewidziany w zapytaniu ofertowym wynosi 25 dni od daty podpisania umowy. Założenie jest takie, żeby przy niskich nakładach poprawić komunikację i bezpieczeństwo w tej części Otwocka. – Na tym skrzyżowaniu obowiązywało pierwszeństwo przejazdu z czasów, gdy nie było tam utwardzonych dróg.

Teraz wszystkie drogi dochodzące do skrzyżowania są już asfaltowe i taka organizacja ruchu jest uciążliwa. Rano w tym miejscu dochodzi do kolizji. To skrzyżowanie jest niebezpieczne,
a rondo rozwiąże problem – mówi pomysłodawca minironda, przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.