Balon dla „Dziewiątki”

OTWOCK: UCZNIOWIE NIE BĘDĄ ĆWICZYĆ NA KORYTARZU.

Dla rodziców uczniów SP nr 9 przy ul. Narutowicza to pierwszy krok ku normalności dla ich dzieci. Szkoła w Jabłonnie od lat czeka na salę gimnastyczną. Na razie uczniowie dostaną balon ogrzewany ciepłym powietrzem, w którym będą lekcje WF-u.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Choć to tymczasowe rozwiązanie, rodziców i tak cieszy. I z takim poczuciem opuścili obrady sesji rady miasta 11 października. Podczas czwartkowego posiedzenia przedstawicielom rady rodziców udało się wywalczyć, aby jeszcze w tym roku miasto sfinansowało zakup i montaż hali pneumatycznej nazywanej powszechnie „balonem”. Zostanie ona zamontowana na Orliku na terenie szkoły.

Koszt zakupu łącznie z utrzymaniem to ok. 120 tys. zł (na pięć miesięcy).

– Chcemy, żeby nasze dzieci w godnych warunkach miały lekcje WF-u (obecnie zajęcia odbywają się na szkolnym korytarzu – przyp. red.). Sprawa budowy hali gimnastycznej w SP nr 9 ciągnie się od wielu lat. To nie oznacza, że teraz odpuszczamy budowę takiego obiektu. To jest rozwiązanie tymczasowe – podkreślali na sesji rodzice.

Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie Otwocka rada miasta zabezpieczyła 50 tys. zł na projekt sali gimnastycznej w SP nr 9. Jednak do tej pory nie został on zrealizowany.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.