Dyżurny na medal!

NASZ POLICJANT W GRONIE NAJLEPSZYCH.

Na co dzień nadkom. Piotr Szczepaniak z Powiatowej Komendy Policji w Otwocku pełni funkcję dyżurnego. Przyjmuje m.in. zgłoszenia kierowane pod numery alarmowe 997 lub 112. To jeden z najlepszych dyżurnych w garnizonie komendy stołecznej. Wywalczył trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji.

AGNIESZKA JASKULSKA

Rywalizacja w turnieju była zacięta. Wymagała od funkcjonariuszy koncentracji, wiedzy, doświadczenia i umiejętności interpersonalnych. Takich zdolności nie brakuje nadkom. Piotrowi Szczepaniakowi, który ma 27-letni staż w policji i od wielu lat jest dyżurnym w otwockiej komendzie. Z zaangażowaniem pełni służbę i jak sam podkreśla, kieruje się dewizą: „lubię pomagać ludziom”.

Niedawno nadkom. Szczepaniak miał okazję sprawdzić się w policyjnym turnieju na najlepszego dyżurnego. Wygrał powiatowe eliminacje, podczas których pokonał kilkunastu innych dyżurnych z jednostek policji na terenie powiatu otwockiego.

Kilka dni temu w Pałacu Mostowskich w Warszawie nadkom. Szczepaniak rywalizował z dyżurnymi z całego stołecznego garnizonu podczas wojewódzkich eliminacji. – Nadkomisarz Szczepaniak godnie reprezentował naszą jednostkę podczas drugiego etapu turnieju – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Dzielnie walczył do samego końca, biorąc udział m.in. w konkurencjach dotyczących rejestrowania zdarzeń w policyjnych systemach i podejmowania czynności po przyjęciu zgłoszenia. Zebrał również wysokie oceny w konkurencjach, w których dyżurny musiał skutecznie zarządzać siłami i środkami jednostki policji oraz zachować zimną krew w sytuacjach kryzysowych – tłumaczy nadkom. Niezdropa.

Otwocki dyżurny okazał się jednym z najlepszych. Zajął wysokie, trzecie miejsce. Dla otwockiej komendy to prawdziwy powód do dumy. – Życzymy naszemu dyżurnemu wytrwałości w dalszej służbie – podkreślają policjanci. Gratulujemy!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.