Zabił rodziców, nie pójdzie do więzienia

FALENICA: FINAŁ SPRAWY PODWÓJNEGO ZABÓJSTWA.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga na niejawnym posiedzeniu we wtorek, 9 października przychylił się do wniosku prokuratury o umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym 26-letniego Mateusza G., który rok temu zabił swoich
rodziców. Biegli uznali go za niepoczytalnego, co oznacza, że Mateusz G. nie może zostać skazany.

AJ

Do zbrodni doszło w październiku 2017 roku w jednej z willi na zamkniętym osiedlu w Falenicy. Wówczas 25-letni Mateusz G. podczas domowej kłótni na oczach młodszego rodzeństwa zadał ojcu i matce rany kłute kilkoma nożami. Rodzice wykrwawili się, zanim nadeszła pomoc.

Rok temu „Linia” pisała o szczegółach bestialskiej zbrodni. Mateusz G. usłyszał zarzut zabójstwa matki i ojca. Śledczy ustalili, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Odmówił jednak składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania prokuratora. Nie przyznał się do winy. Nieoficjalnie miał mówić śledczym, że podczas feralnego wieczora wpadł w szał, bo nie mógł wytrzymać presji ze strony rodziców, że nic w życiu nie osiągnął, zrezygnował ze studiów i nie usamodzielnił się.

Młodsze rodzeństwo Mateusza G. – 22-letnia siostra i 16-letni brat – nie chciało zeznawać przed sądem, ale procesu i tak nie będzie. Biegli sądowi uznali, że mężczyzna ma skomplikowane zaburzenia psychiczne, jest osobą o wysokim stopniu inteligencji, a także, że w jego przypadku zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia podobnych bądź takich samych czynów w przyszłości. Uznali, że Mateusz G. jest niepoczytalny – w chwili popełnienia zabójstwa nie wiedział, co robi. To oznaczało, że nie może zostać skazany.

We wtorek odbyło się niejawne posiedzenie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w sprawie wniosku prokuratury o umorzenie postępowania i umieszczenie 26-latka w zakładzie psychiatrycznym. – Postępowanie wobec Mateusza G. zostało umorzone – poinformował prokurator Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Ogłoszono też, że do czasu umieszczenia Mateusza G. w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym zostanie przedłużony jego tymczasowy areszt.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.