Ekspresowe komunałki

JÓZEFÓW: LOKATORZY WPROWADZĄ SIĘ JESIENIĄ.

Jeśli mieszkańcy starych mieszkań komunalnych nie mogą doczekać się końca budowy nowego bloku przy ul. Wiązowskiej 97, to mamy dla nich dobrą wiadomość. Nie tylko zakończyły się już prace budowlane, ale budynek pomyślnie przeszedł też procedurę odbioru przez nadzór budowlany. Wkrótce miasto wyda 39 kluczy dla nowych mieszkańców.

SYLWIA WYSOCKA

Początkowo mówiło się, że nowi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do dwupiętrowego budynku na przełomie roku, a jeśli szczęście będzie im sprzyjać, to może nastąpi to jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Jednak ekipa budowlana naprawdę się postarała, bo 9 października blok przeszedł już kontrolę Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (odbiór techniczny budynku). PINB pozytywnie ocenił inwestycję, nie wskazując usterek, niedoróbek czy poprawek, które opóźniłyby oddanie budynku do użytkowania. Następnym krokiem będzie właśnie wydanie decyzji zezwalającej na użytkowanie lokali.

– Konkretną datę, od kiedy mieszkańcy będą mogli zacząć się wprowadzać, będziemy mogli podać po wydaniu przez nadzór budowlany zezwolenia na użytkowanie budynku. Wiemy już jednak na pewno, że będzie to wcześniej niż na przełomie roku – zapewnia zastępca burmistrza Józefowa Marek Banaszek.

W bloku przy ul. Wiązowskiej 97 znajduje się 39 w pełni wykończonych lokali o zróżnicowanej powierzchni: 18 mieszkań o powierzchni ok. 23 m kw. (przedpokój z aneksem kuchennym, łazienka i pokój), 17 mieszkań o powierzchni ok. 32 m kw. (przedpokój z aneksem kuchennym, łazienka i duży pokój z możliwością podziału na dwa mniejsze), trzy lokale o powierzchni ok. 55 m kw. (przedpokój, dwa pokoje, kuchnia i łazienka) oraz jeden lokal o powierzchni ok. 32 m kw. (przedpokój z aneksem kuchennym, pokój i łazienka) dostosowany dla osoby niepełnosprawnej. Do tych mieszkań przeprowadzą się lokatorzy najbardziej wyeksploatowanych budynków komunalnych w Józefowie. Jednym z warunków otrzymania mieszkania jest także niezaleganie z dotychczasowymi opłatami czynszowymi.

Inwestycja kosztowała ponad 3 mln 500 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.