Pirat drogowy zabił kolegę

PROWADZIŁ AUTO MIMO SĄDOWEGO ZAKAZU.

Janusz M. spowodował śmiertelny wypadek, chociaż w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę. Do tragicznego wypadku, w którym zginął 30-letni pasażer, doszło na drodze wojewódzkiej nr 801 na wysokości skrętu do Nadbrzeża w gm. Karczew. Kierowca był pijany i od 2017 r. miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

AJ

Do wypadku doszło 30 maja. Na wysokości skrętu do Nadbrzeża osobowe renault megane nagle zjechało na przeciwległy pas drogi i czołowo zderzyło się z ciężarówką. 30-letni pasażer, mieszkaniec Warszawy, zginął na miejscu. Kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem medycznym do szpitala. „Linia” pisała o tym na początku czerwca.

Śledztwo w sprawie wypadku jeszcze nie zostało zakończone, ale śledczy nie mają wątpliwości, że 40-letni Janusz M., mieszkaniec gminy Konstancin-Jeziorna, który spowodował wypadek, w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Według śledczych mężczyzna jechał z nadmierną prędkością. – Kierowca zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się czołowo z ciężarówką. Był pod wpływem alkoholu. 40-latek miał prawie dwa promile w organizmie – podkreśla otwocki prokurator rejonowy Jolanta Łubkowska.

W toku postępowania okazało się, że Janusz M. już wcześniej jeździł samochodem po pijaku, za co stracił prawo jazdy i stanął przed wymiarem sprawiedliwości. – 40-latka obowiązywał trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, o czym otwocki sąd zdecydował 20 kwietnia 2017 r. – zaznacza Jolanta Łubkowska. – 40-latka obowiązywał sądowy zakaz, a mimo to wsiadł za kierownicę i jechał pod wpływem alkoholu, co doprowadziło do śmiertelnego wypadku, w którym zginął 30-letni pasażer – podkreśla prokurator rejonowa.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów Janusz M. będzie odpowiadał przed sądem. Teraz mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.