Okradzeni narzeczeni

KARCZEW: PRZEHULAŁ OSZCZĘDNOŚCI SIOSTRY I JEJ PRZYSZŁEGO MĘŻA.

Taki młody, a już kradnie, i to we własnym domu! 16-letni Bartek z gm. Karczew okradł swoją starszą siostrę i jej narzeczonego. Para zbierała pieniądze na ślub. Braciszek wolał jednak przehulać ich oszczędności na swoje przyjemności.

AJ

Ślub to jeden z najwspanialszych momentów w życiu każdej kochającej się pary. 24-letni Arek, mieszkaniec Karczewa, i jego narzeczona Karolina nie mogli doczekać się swojej ceremonii. Mieszkali w domu jednorodzinnym w gm. Karczew razem z całą rodziną przyszłej panny młodej. Narzeczeni zaczęli się urządzać i odkładać pieniądze na ślub. Zaoszczędzoną gotówkę chowali do komody w swoim pokoju. Nie podejrzewali, że któryś z członków rodziny będzie chciał ich okraść…

16-letni Bartek, młodszy brat Karoliny, to niezły gagatek, który sprawia wiele problemów wychowawczych. Jest dobrze znany policji – chłopak miał już do czynienia m.in. z narkotykami. Kilka tygodni temu młodszy brat przyszłej panny młodej zauważył, że siostra i jej narzeczony uzbierali trochę pieniędzy. Nie mógł się oprzeć widokowi gotówki w ich komodzie. 16-latek nie był jednak zachłanny i nie wziął wszystkiego od razu. Zaczął podkradać pieniądze i wydawać na swoje przyjemności i różne rozrywki.

Po jakimś czasie narzeczeni zauważyli, że z szuflady znika gotówka, łącznie ok. 3 tys. zł. Na początku października wiedzieli już, że to młodszy brat Karoliny kradnie pieniądze, i zgłosili sprawę na policję. – Funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą pieniędzy, które narzeczeni zbierali na ślub, ma 16-letni brat przyszłej panny młodej – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Nastolatek został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Chłopak przyznał się, że trzy razy brał pieniądze z miejsca, w którym były schowane. Niestety, narzeczeni nie odzyskali pieniędzy, bo 16-latek zdążył wszystko wydać – tłumaczy nadkom. Niezdropa.

Teraz nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny, który może zastosować wobec niego środki karno-wychowawcze, a nawet umieścić go w ośrodku wychowawczym.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.