Zakręć dla Olimpii

ROWEROWA AKCJA NA RZECZ CHOREJ NAUCZYCIELKI.

Olimpia Lasecka, 38-letnia nauczycielka z otwockiego „Nukleonika”, zawsze miała cierpliwość i wielkie serce dla swoich uczniów. Gdy zachorowała, młodzież przyszła jej z pomocą. W niedzielę, 28 października na rzecz nauczycielki odbędzie się charytatywna akcja rowerowa. Start przy „Medyku” w Otwocku o godz. 13. Trasa rekreacyjna to tylko ok. 10 km.

AGNIESZKA JASKULSKA

Pani Olimpia to zagorzała kolarka i nauczycielka języka polskiego w „Nukleoniku”. Jej pracę z młodzieżą przerwała ciężka choroba.

Zdiagnozowano u niej rzadki nowotwór – czerniaka, który niszczy jej narządy. Nowotwór zaatakował już mózg. – Jedyną szansą dla nauczycielki jest kosztowna operacja za granicą, która musi nastąpić bardzo szybko – podkreślają przedstawiciele Drużyny Błażeja, Żaneta Fitness, organizatorzy akcji „Przejazd rowerowy na rzecz Olimpii”. – Dzięki zaangażowaniu wielu osób dokumenty medyczne zostały już wysłane do Niemiec i Włoch. Teraz czekamy na odpowiedź z kliniki – podkreślają. I zapraszają w niedzielę wszystkich, którzy chcą pomóc nauczycielce.

Udział w rajdzie zapowiedzieli już uczniowie ze wszystkich otwockich szkół policealnych, a także młodzież m.in. z „Nukleonika” i Szkoły Podstawowej w Karczewie. – Bierzcie rowery i przyjeżdżajcie do Zespołu Medycznych Szkół Policealnych przy ul. Andriollego 90 w Otwocku – apelują organizatorzy. – Oprócz wspólnego przejazdu na uczestników czekają gorąca grochówka i bigos oraz słodkości oraz gorąca herbata.

Impreza zakończy się o godz. 16 – zapewniają organizatorzy.

Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka na rzecz Olimpii Laseckiej. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie nauczycielki. Liczy się każda złotówka. – Choroba zabrała mi już tak wiele. Cieszę się z każdego dnia, ale też zwyczajnie się boję… Mam szansę na leczenie poza granicami kraju. Niestety, wyczerpałam wszystkie dostępne środki finansowe, a leczenie będzie kosztowne. Dzięki waszej pomocy mam szansę ŻYĆ – podkreśla pani Olimpia.

Możesz pomóc

  • Dokonując przelewu na dowolną kwotę na konto Fundacji #Drużyna Błażeja, której Olimpia Lasecka jest podopieczną: 29 1090 1753 0000 0001 3612 3163.
  • W tytule: Olimpia Lasecka – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.