W policyjnej eskorcie na porodówkę

NIECODZIENNA INTERWENCJA OTWOCKIEJ DROGÓWKI.

To była wyjątkowo emocjonująca interwencja policjantów z otwockiej drogówki. 29-latka, która spodziewała się bliźniąt, zaczęła rodzić. Kobieta i jej mąż jechali samochodem do szpitala w Warszawie, ale mieli do pokonania jeszcze 30 km, dlatego ciężarna poprosiła o pomoc. Dzięki wsparciu mundurowych ona i jej mąż dotarli na porodówkę na czas. Niecałą godzinę później w szpitalu urodzili się Oliwia i Marcel.

AGNIESZKA JASKULSKA

Małżeństwo z niecierpliwością oczekiwało narodzin córeczki i synka. Termin porodu był wyznaczony za jakiś czas. 29-latkowie kilka dni temu pojechali w odwiedziny do rodziny w Mrozach w powiecie mińskim. W pewnym momencie kobiecie odeszły wody i rozpoczęła się akcja porodowa. Przyszli rodzice wsiedli do audi i ruszyli do szpitala w Warszawie. Na drodze krajowej nr 17 na wysokości Woli Duckiej w gminie Celestynów kobieta zadzwoniła na policję, prosząc o pomoc.

– Powiedziała otwockiemu dyżurnemu, że spodziewa się bliźniąt i z mężem jedzie samochodem do szpitala. Kobieta obawiała się, że może niedługo urodzić, i martwiła się o zdrowie swoich dzieci. Bała się, że może nie zdążyć dojechać na porodówkę na czas, bo mieli do pokonania prawie 30 km – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Ta niezwykła prośba postawiła w stan gotowości policjantów z otwockiej drogówki – st. sierż. Izabelę Lipską i sierż. Marcina Jabłońskiego. – Funkcjonariusze wiedzieli, że liczy się każda minuta. Na sygnałach świetlnych i dźwiękowych eskortowali samochód, którym jechała rodząca kobieta – podkreśla nadkomisarz. – Zwracali przy tym szczególną uwagę na to, aby samochód, którym podróżowała rodząca kobieta, bezpiecznie dotarł na miejsce – zaznacza Daniel Niezdropa. Godzinę później kobieta była na porodówce pod opieką lekarzy. Kilkadziesiąt minut potem na świat przyszło dwoje maluchów – Oliwia i Marcel.

Gdy emocje już opadły, świeżo upieczona matka nie kryła wzruszenia i podziwu dla mundurowych, dzięki którym – jak sama wielokrotnie podkreślała – zdążyła na porodówkę w ostatniej chwili. – Policjanci wywiązali się z tego zadania wzorowo. To podwójna radość. Życzymy maluchom, aby rosły zdrowo i szczęśliwie – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.