UTRUDNIENIA PRZY CMENTARZACH

UTRUDNIENIA PRZY CMENTARZACH.

W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych wypada w środku tygodnia. Dlatego świąteczne zamieszanie potrwa trochę dłużej. Na drogach przy cmentarzach zmieni się organizacja ruchu. W środę, 31 października rozpoczęła się policyjna akcja “Znicz 2018”. Dlatego kierowcy powinni nie tylko zdjąć nogę z gazu, zwracać większą uwagę na pieszych i  rowerzystów oraz nie parkować byle jak i byle gdzie.

AJ

 

 

Wielu mieszkańców w okresie Wszystkich Świętych, które wypada w tym roku w czwartek, 1 listopada, planuje wyjechać za miasto na groby bliskich. Dziś, w środę, 31 października, rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2018”, która potrwa do niedzieli, 4 listopada. – Funkcjonariusze będą patrolowali nie tylko ulice w mieście, ale także na trasach wjazdowych i wyjazdowych oraz w rejonie cmentarzy – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Stróże prawa będą zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką jadą kierowcy, będą kontrolować ich trzeźwość, a także stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci – zaznacza nadkomisarz. I podkreśla, że podczas akcji „Znicz 2018” policjanci będą patrolowali drogi zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach m.in. z wideorejestratorami.

W powiecie otwockim na drogach dojazdowych do cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona tymczasowa organizacja ruchu. Pojawią się nowe znaki i tablice informacyjne. – Zalecamy stosowanie się do tymczasowych zmian i apelujemy o rozsądek na drogach. Pieszym przypominamy o odblaskach – mówi nadkom. Daniel Niezdropa. Podobnie jak w ubiegłych latach, w okresie Wszystkich Świętych przy cmentarzach w Otwocku i Józefowie zmieni się organizacja ruchu.

JEDNOKIERUNKOWA ANDRIOLLEGO W OTWOCKU

Urząd Miasta Otwock informuje, że przez sześć dni, tj. od środy, 31 października, do poniedziałku, 5 listopada do godz. 7, będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu przy miejskiej nekropolii. W rejonie cmentarza przy ul. Andriollego w Otwocku, na odcinku od ul. Pułaskiego do ul. Narutowicza, został wprowadzony ruch jednokierunkowy

JEDNOKIERUNKOWA PUSZKINA W JÓZEFOWIE

Józefowski urząd miasta informuje, że w dniach 1 i 2 listopada (czwartek i piątek) na ulicach w rejonie cmentarza zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. Na ulicy Puszkina na odcinku od cmentarza w kierunku ul. Granicznej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Granicznej. Na ulicy „bez nazwy” znajdującej się przy cmentarzu – na odcinku od ul. Wawerskiej w kierunku ul. Puszkina – również będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Puszkina.

Policjanci ostrzegają też przed kieszonkowcami i włamywaczami. W tym okresie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w autobusach i pociągach, a także do włamań do domów i mieszkań.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.