Na Świderskiej wznowią prace

DO KOŃCA ROKU BĘDZIE PO CZYM CHODZIĆ.

Nieszczęsny remont chodnika przy ul. Świderskiej zostanie w końcu dokończony. Znalazł się chętny wykonawca, a rada miasta przeznaczyła brakujące pieniądze, aby można było rozstrzygnąć przetarg.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Jest w końcu realna szansa, że piesi znów będą mieli po czym chodzić przy ul. Świderskiej. Rozgrzebana od roku inwestycja, po tym, jak pierwszy, nierzetelny wykonawca opuścił z dnia na dzień plac budowy, ma być dokończona.

Do pierwszego przetargu, który miał wyłonić firmę chcącą doprowadzić do końca remont chodnika, nikt się nie zgłosił. Przy drugim podejściu wpłynęła jedna oferta, ale na wyższą kwotę niż ta, którą zabezpieczono w budżecie. Podczas sesji 26 października rada miasta przeznaczyła brakujące ok. 113 tys. zł.

Teraz miasto przekaże do akceptacji władzom powiatu (ul. Świderska jest drogą powiatową) zmienioną umowę na wyższą kwotę, wtedy będzie można rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Jest to firma, która działa na terenie Otwocka, co ma być gwarancją, że tym razem uda się zrealizować inwestycję. Przy ulicy zostanie położona kostka, po obu stronach będą wykonane chodnik i wjazdy. Wymieniony zostanie krawężnik przy azylach na skrzyżowaniu ulic Świderskiej i Andriollego. Wszystko ma być zrobione do końca roku. Mamy nadzieję, że żadnych niespodzianek już nie będzie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.