W hołdzie Niepodległej

100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Takie święto zdarza się raz na 100 lat! W niedzielę, 11 listopada, biało-czerwona fala dotarła także do powiatu otwockiego. Młodsi i starsi mieszkańcy całymi rodzinami cieszyli się z setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicząc tego dnia w wielu uroczystościach, które odbyły się w gminach.

Msze święte w intencji ojczyzny, koncerty, pikniki, biegi, parady ulicami miast, wystawy, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, w tym hymnu państwowego w samo południe – to tylko niektóre z wydarzeń, w jakich mogliśmy wziąć udział. W wielu miejscach oprócz gorącej atmosfery mieszkańców rozgrzewała żołnierska grochówka. Celebrowaliśmy naszą polskość na różne sposoby, wszędzie w biało-czerwonych barwach. Dziennikarze „Linii” odwiedzili 11 listopada z aparatem Otwock, Józefów, Karczew i Celestynów, skąd przygotowaliśmy dla naszych Czytelników fotorelacje z tych wydarzeń.

OTWOCK

Przed obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożono wieńce i kwiaty, po czym mieszkańcy przeszli ulicami miasta na teren PMDK. Tam odbył się piknik patriotyczny m.in. z udziałem motocyklistów z klubu „Zryw“i grup rekonstrukcyjnych.

JÓZEFÓW

Podczas uroczystości odsłonięto pomnik Józefa Piłsudskiego autorstwa Ryszarda Kozłowskiego.

KARCZEW

Uroczystości przed pomnikiem Orła Białego poprowadzili uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół w Karczewie.

 

CELESTYNÓW

Wójt Witold Kwiatkowski (w środku) wraz z Wojciechem Siedleckim i dr Anną Zajączkowską – Honorowymi Obywatelami Gminy Celestynów – złożyli kwiaty przed pomnikiem X-lecia Odzyskania Niepodległości.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.