Hymn z setek gardeł

JÓZEFÓW: DZIECI UCZCIŁY 100. ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Około pół tysiąca uczniów józefowskich szkół podstawowych zebrało się w piątek, 9 listopada na skwerze im. św. Jana Pawła II, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Ależ było energetycznie!

PRZEMEK SKOCZEK

 

Zazwyczaj takie uroczystości wszyscy celebrujemy indywidualnie, w swoich szkołach, ale zamarzyło się nam, aby z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości spotkać się i świętować wspólnie – opowiada szeroko uśmiechnięta Sylwia Watrakiewicz ze szkoły dla dziewcząt Strumienie prowadzonej przez Stowarzyszenie Sternik. Jest ona jedną z inicjatorek tej akcji. Do patriotycznej integracji zaproszono wszystkie józefowskie szkoły podstawowe: nr 1, nr 2 i nr 3. Gośćmi specjalnymi byli uczniowie z Jednostki Strzeleckiej im. Huzarów Śmierci 1920 z Sulejówka.

Dzieci przymaszerowały ze swoich szkół w biało-czerwonych, roześmianych korowodach, z flagami, kotylionami, chorągiewkami i innymi patriotycznymi akcentami. Kolorowali mglisty dzień niczym tęcza. Na scenie witały ich chór i miniorkiestra ze Strumieni. Popłynęła muzyka, śpiew niósł się w miasto.

A gdy o godz. 11.11, jak w całej Polsce, z 500 gardeł huknął hymn Polski, nie było chyba nikogo, kto nie poczułby dreszczy emocji. Świetna inicjatywa, integrująca dzieci wokół tak ważnego jubileuszu. Brawo Józefów!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.