Hymn z setek gardeł

JÓZEFÓW: DZIECI UCZCIŁY 100. ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Około pół tysiąca uczniów józefowskich szkół podstawowych zebrało się w piątek, 9 listopada na skwerze im. św. Jana Pawła II, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Ależ było energetycznie!

PRZEMEK SKOCZEK

 

Zazwyczaj takie uroczystości wszyscy celebrujemy indywidualnie, w swoich szkołach, ale zamarzyło się nam, aby z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości spotkać się i świętować wspólnie – opowiada szeroko uśmiechnięta Sylwia Watrakiewicz ze szkoły dla dziewcząt Strumienie prowadzonej przez Stowarzyszenie Sternik. Jest ona jedną z inicjatorek tej akcji. Do patriotycznej integracji zaproszono wszystkie józefowskie szkoły podstawowe: nr 1, nr 2 i nr 3. Gośćmi specjalnymi byli uczniowie z Jednostki Strzeleckiej im. Huzarów Śmierci 1920 z Sulejówka.

Dzieci przymaszerowały ze swoich szkół w biało-czerwonych, roześmianych korowodach, z flagami, kotylionami, chorągiewkami i innymi patriotycznymi akcentami. Kolorowali mglisty dzień niczym tęcza. Na scenie witały ich chór i miniorkiestra ze Strumieni. Popłynęła muzyka, śpiew niósł się w miasto.

A gdy o godz. 11.11, jak w całej Polsce, z 500 gardeł huknął hymn Polski, nie było chyba nikogo, kto nie poczułby dreszczy emocji. Świetna inicjatywa, integrująca dzieci wokół tak ważnego jubileuszu. Brawo Józefów!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.