Wciąż o niepodległości

ŚWIĘTUJEMY, ROZMAWIAMY, WSPOMINAMY.

Tak jak pisaliśmy przed tygodniem, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zaowocowało dużą liczbą wydarzeń. Dziś przedstawiamy kolejne propozycje, przede wszystkim imprez kulturalnych związanych z jubileuszem.

PRZEMEK SKOCZEK

OTWOCK

  • „Nasza mała i wielka Ojczyzna” to przegląd poezji uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 12. Swoją twórczością podzielą się w Teatrze Miejskim im. Jaracza w czwartek, 15 listopada. Początek o godz. 15.30, wstęp wolny.
  • Również w „Jaraczu” odbędzie się sobotni (17 listopada) koncert otwockiej orkiestry dętej, która wykona repertuar patriotyczny pod batutą Sebastiana Smędry. Wystąpią też soliści: Anna Grabowska-Nadwodna – sopran, i Krzysztof Ciupiński-Świątek – tenor. Start o godz. 16, wstęp wolny.

KARCZEW

  • Program okazjonalny rozłożony na cały miesiąc stworzyła SP nr 1 im. Bolesława Prusa.
  • W piątek, 16 listopada odbędzie się pokoleniowa debata patriotyczna „Moja niepodległość”, podczas której każdy będzie mógł opisać swoje odczucia na temat wolności. Początek o godz. 16.
  • Z kolei w sobotę, 24 listopada czeka nas coś osobliwego – rekonstrukcja hitlerowskiej łapanki i aresztowań, które miały miejsce w 1943 roku podczas meczu drużyn AKS-42 Karczew i Fala Grochów. Inscenizacja odbędzie się na stadionie Mazura Karczew, początek o godz. 13. Po niej szkoła zaprasza do MGOK-u na spektakl „Nas to dziś obchodzi” – godz. 15.30. Po drodze ze stadionu zobaczymy krótkie inscenizacje uczniowskie pod hasłem „Przystanki niepodległości”.

WIĄZOWNA

  • GOK zaprasza w niedzielę, 18 listopada na koncert „Raduj się, Matko Polsko!” W drewnianym kościele pw. św. Wawrzyńca w Gliniance wysłuchamy polskich pieśni chóralnych w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego pod dyrekcją Borysa Somerschafa. Start o godz. 18.45, wstęp wolny.

WAWER

  • „Budowałam barykadę” – WCK Falenica zaprasza na wieczór poświęcony poezji powstańczej Anny Świrszczyńskiej. Spotykamy się w piątek, 16 listopada o godz. 17, wstęp wolny.
  • Na wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych zaprasza w sobotę, 17 listopada WCK Anin. Biesiadowanie ubarwi zespół Aplauz Band, a gawędę historyczną poprowadzi prof. Zbigniew Romek. Początek o godz. 17.30, wstęp wolny.
  • „Bardowie Solidarności” to koncert z piosenkami podziemia niepodległościowego, który odbędzie się w niedzielę, 18 listopada w Wawerskim Centrum Kultury w Międzylesiu. Występują: Zbigniew Murawski, Adam Tkaczyk, Adam Rakowski i Jacek Michalak. WCK, ul. Żegańska 1a, początek o godz. 18, wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.