Nowe parkingi i chodnik przy osiedlu

OTWOCK: TRWAJĄ PRACE BUDOWLANE PRZY UL. KOŚCIUSZKI.

Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia przy ul. Czaplickiego i ul. Kościuszki jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z nowych chodników i miejsc postojowych.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przy ul. Kościuszki trwają właśnie prace związane z budową nowego chodnika i miejsc do parkowania. Po ich zakończeniu kierowcy będą stawiali auta po skosie. Inwestycja jest realizowana w ramach porozumienia między miastem a Otwocką Spółdzielnią Mieszkaniową.

Po udanej interwencji przewodniczącego rady miasta Jarosława Margielskiego udało się zmienić projekt i przesunąć tor chodnika. Dzięki temu w miejscu istniejącego chodnika przy ul. Kościuszki powstaną dodatkowe miejsca postojowe. Chodnik na swój koszt wybuduje na własnych gruntach OSM. Jezdnie i dodatkowy parking przy ul. Kościuszki finansuje miasto.

Wykonawca, który prowadzi prace, ma podpisaną umowę na realizację zadania do 15 grudnia. Ale już deklaruje, że roboty uda się skończyć do końca listopada. Docelowo zmieni się też organizacja ruchu na ul. Kościuszki (na odcinku od skrzyżowania z ul. Reymonta do ul. Czaplickiego). Będzie obowiązywał tam jeden kierunek. Dzięki temu będzie mogło powstać więcej miejsc parkingowych i w tym rejonie poprawi się bezpieczeństwo.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.