To były udane cztery lata

POWIAT: UROCZYSTY KONIEC KADENCJI.

Powiat otwocki oddajemy naszym następcom w bardzo dobrej kondycji, również tej finansowej – podkreślał starosta Mirosław Pszonka podczas kończącej kadencję sesji Rady Powiatu Otwockiego.

ARTUR KUBAJEK

Uroczysta sesja odbyła się w piątek, 16 listopada, w auli Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku. Na wstępie dokonania ustępujących władz powiatu podsumował starosta Mirosław Pszonka. W swoim wystąpieniu przewodniczący zarządu powiatu wyliczył długą listę inwestycji, które zostały zrealizowane w koń-czącej się kadencji. Wspomniał m.in. o oddanym w październiku moście na Świdrze i wyremontowanym oddziale wewnętrznym w szpitalu powiatowym.

– Powiat otwocki oddajemy naszym następcom w bardzo dobrej kondycji, również tej finansowej. Wszystkim, którzy przez te cztery lata przyczynili się do tego, bardzo dziękuję – mówił starosta Pszonka. W podobnym tonie wypowiadał się przewodniczący rady powiatu Dariusz Grajda. – Dokonania tej kadencji pokazują, że współpraca jest najlepszą drogą do wspólnego sukcesu. Bardzo dziękuję za nią nie tylko radnym powiatowym, lecz także gminnym władzom – podkreślał Grajda.

Następnie radnym powiatowym, włodarzom gmin, dyrektorom jednostek powiatowych, pracownikom starostwa, przedstawicielom współpracujących z powiatem służb mundurowych i instytucji wręczono dyplomy z podziękowaniami i upominki.

W imieniu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika list z podziękowaniami za współpracę na ręce ustępujących władz powiatu przekazała Bożena Żelazowska, radna sejmiku mazowieckiego. Władze województwa uhonorowały także medalami pamiątkowymi „Pro Masovia” m.in. starostę Mirosława Pszonkę, przewodniczącego rady powiatu Dariusza Grajdę, prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka i przewodniczącego Rady Miasta Otwocka Jarosława Margielskiego. Minutą ciszy upamiętniono zmarłą w maju Jolantę Wyszomirską, wieloletnią kierownik Biura Rady Powiatu Starostwa Powiatowego. Na zakończenie sesji słowa uznania i podziękowania dla ustępujących władz złożyli także zaproszeni goście.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.