Lodowisko obok parku

MIEJSKA ŚLIZGAWKA W NOWYM MIEJSCU.

I w tym sezonie zimowym pojeździmy w Otwocku na łyżwach. Tyle tylko, że na lodowisko zamiast do parku będziemy chodzić na teren po Zieleni Miejskiej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Sztucznej ślizgawki nie zobaczymy już więcej w parku miejskim. Obecnie trwają tam prace rewitalizacyjne, ale i po ich zakończeniu, zgodnie z decyzją konserwatora zabytków, nie będzie można już organizować w parku lodowiska. Na razie władze miasta zdecydowały, że sztuczna ślizgawka zostanie przeniesiona na sąsiedni teren po Zieleni Miejskiej. Lodowisko powstanie od ul. Pułaskiego, naprzeciwko komendy policji, bo od tej strony łatwiej będzie doprowadzić prąd.

Plan jest taki, żeby na łyżwach można było jeździć od 6 grudnia. Na razie miasto szuka firmy, która zajmie się organizacją i prowadzeniem sztucznej ślizgawki. Wymiary lodowiska pozostają bez zmian, podobnie jak warunki korzystania z lodowiska. Najpierw będzie ono udostępniane bezpłatnie uczniom w ramach lekcji WF-u, a później na łyżwach będą mogli jeździć mieszkańcy. Niewykluczone, że zmieniony zostanie cennik. Jak poinformował nas naczelnik wydziału kultury i promocji w urzędzie miasta Andrzej Wysoczański, rozważana jest podwyżka opłat dla dorosłych o 2 zł, a dla dzieci o złotówkę, aby zminimalizować koszty, jakie ponosi miasto.

– Jeśli nie podniesiemy opłat o tę złotówkę, koszt lodowiska byłby większy o ok. 20-30 tys. zł – prognozuje naczelnik, podkreślając, że od kiedy miasto organizuje sztuczną ślizgawkę, cennik nie był zmieniany, a koszty obsługi co roku idą w górę. Czy zostaniemy przy tych samych cenach, licząc się z tym, że przetarg na lodowisko będzie droższy i trzeba będzie więcej zapłacić z miejskiej kasy, czy jednak wzrost kosztów poniosą w opłatach za lodowisko mieszkańcy, okaże się w najbliższym czasie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.