Ustępujący prezydent odwołał zastępcę

OTWOCK: PIERWSZE CZYSTKI W MAGISTRACIE.

W piątek, 16 listopada, w ostatnim dniu swojego urzędowania jako prezydent Otwocka, Zbigniew Szczepaniak odwołał ze stanowiska drugiego wiceprezydenta Przemysława Zaboklickiego. Na razie pozostał on sekretarzem miasta.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Mało brakowało, a zamiast jednego mielibyśmy dwa pożegnania. Był już przygotowany projekt uchwały rady nadzorczej w sprawie rozwiązania umowy z prezesem Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Mieczysławem Kostyrą.

Z taką propozycją wystąpił prezydent Szczepaniak. Rada Nadzorcza OPWiK, której przewodniczy wiceprezydent Piotr Stefański, miała zebrać się pod koniec ubiegłego tygodnia, a jeden z projektów uchwał dotyczył rozwiązania umowy z prezesem OPWiK.  Do tego jednak nie doszło. Dwa dni wcześniej, podczas sesji rady miasta, zapytano wiceprezydenta Stefańskiego o powody rozwiązania umowy. Wiceprezydent tłumaczył, że prezes ma sprawę w sądzie z prezydentem elektem Jarosławem Margielskim i nastąpiłby konflikt interesów.

– To jest jakiś żart! Do piątku, 16 listopada, urząd sprawuje prezydent Szczepaniak. Sprawa z oskarżenia prywatnego w sądzie nie ma żadnego wpływu i proszę pozostawić taką decyzję w gestii przyszłego prezydenta, bo do soboty, 17 listopada do godz. 12 wiele może się wydarzyć i niekoniecznie musi dojść do zaprzysiężenia – wyraził swój sprzeciw na sesji Margielski.

Rada miasta podjęła stanowisko, w którym zwraca się z wnioskiem, aby rada nadzorcza nie rozwiązywała kontraktu managerskiego z prezesem OPWiK ze względu na zarzuty podniesione w piśmie organu nadzoru, jakim jest Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie (o sprawie „Linia” pisała w artykule „Mieszkańcy płacą za błędne decyzje” w numerze 44/ 2018 – przyp. red.). Pismo to zostało skierowane do Regionalnej Izby Obrachunkowej.

– Przekazaliśmy je jako załącznik do stanowiska z prośbą o niepodejmowanie działań do czasu wyjaśnienia zarzutów zawartych w piśmie Wód Polskich – dodaje Margielski. W przypadku rozwiązania umowy z prezesem OPWiK otrzymałby on trzymiesięczną odprawę w wysokości ponad 60 tys. zł, co również obciążyłoby kasę miejskiej spółki, a więc mieszkańców płacących za wodę i ścieki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.