Kochanowski przy pianinie

OTWOCK: PRZEDSZKOLAKI ŚPIEWAJĄ NIEPODLEGŁEJ.

W Przedszkolu nr 3 przy ul. Jodłowej odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych. Gospodarze dobrze się do niego przygotowali, bo ich reprezentacja, ex aequo z Przedszkolem nr 12, zgarnęła pierwszą nagrodę.

PRZEMEK SKOCZEK

To była już 10. edycja konkursu „O Polsce z pieśnią na ustach”. Do udziału zaproszono kilkanaście placówek z Otwocka, Józefowa i Karczewa. Zgłosiło się 11 zespołów, dotarło 10. Niewielka salka i tak była szczelnie wypełniona, ponieważ nie mogło zabraknąć publiczności. Każda grupa zaśpiewała jedną pieśń. Były „klasyki” gatunku, m.in.: „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko” czy „Pierwsza brygada”, ale też piosenki współczesne, jak popularna wśród dzieci „Jestem Polakiem”.

Występy oceniało profesjonalne jury muzycy i zarazem wieloletni nauczyciele w tej dziedzinie: Arkadiusz Grott, Czesław Woszczyk i Sławomir Winnicki, dyrygent chóru Otwockie Skowronki Zbigniew Jóźwicki, a także dyrektor Przedszkola nr 3 Jolanta Polańska. Wygrali gospodarze ex aequo z Przedszkolem nr 12 (przy ul. Batorego). Przyznano też dwa drugie miejsca dla Przedszkola nr 4 z Otwocka (przy ul. Dwernickiego) i Przedszkola nr 2 w Karczewie (przy ul. Buczka). Trzecia nagroda przypadła Przedszkolu nr 2 w Józefowie (przy ul. Sosnowej). Wręczono również wyróżnienia dla zespołów z otwockich placówek nr 15 (przy ul. Majowej) i 20 (Mlądz) oraz jedno indywidualne dla Jana Kochanowskiego z Mlądza za piękną grę na pianinie. Chłopiec uczy się grać dopiero od roku. Jeszcze o nim usłyszymy, to pewne!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.