Nie bądź sknera, kup pampera

RUSZA PRZEDŚWIĄTECZNA AKCJA DLA CHORYCH DZIECI.

To już piąta edycja cieszącej się ogromną popularnością nie tylko wśród dorosłych, lecz także wśród dzieci i młodzieży akcji charytatywnej „Nie bądź sknera, kup pampera”. W tym roku przedświąteczna zbiórka rozpocznie się w sobotę, 1 grudnia i potrwa do piątku, 14 grudnia do godz. 20. Po raz kolejny darczyńcy mogą pomóc porzuconym, chorym dzieciom i młodzieży.

AGNIESZKA JASKULSKA

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Teraz jest idealny czas, aby zrobić coś dobrego, szczególnie dla chorych dzieci. – W tym roku przedświąteczna akcja objęła pomocą porzucone maluszki przebywające w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku, a także dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach – tłumaczy Kinga Błaszczyk, która wspólnie z Pauliną Stepków organizuje akcję „Nie bądź sknera, kup pampera”.

– Dary zebrane podczas akcji trafią również do podopiecznych organizacji społecznej „Misja Pomocy” – dodaje. I zachęca do udziału w akcji firmy, urzędy, szkoły, przedszkola
i fitness cluby. – Poszukujemy punktów zbiórek w Józefowie, Warszawie i okolicach, do których darczyńcy mogliby dostarczyć pieluchy i inne produkty – tłumaczą organizatorki akcji. – Każdy może pomóc, kupując słoiczek deserku za 3 zł, paczkę pieluch lub zestaw kosmetyków. Każda pomoc jest cenna – podkreślają.

Zbierane są:

  • pieluchy w rozmiarach 2, 3, 4, 4+, 5, 6, n chusteczki nawilżane, n obiadki, deserki i kaszki dla niemowląt, n podkłady higieniczne, n mleko modyfikowane (Enfamil AR, Puramino, Bebilon Pepti 1 i 2), n kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt, np. Octenisept, Linomag, Sudocremy, kremy, emolienty itp., n środki piorące dla niemowląt (proszki do prania, płyny do płukania),
  • artykuły do pielęgnacji (płyny antyseptyczne, rękawiczki nitrylowe w rozm. S i M).

Miejsce zbiórek

  • Józefów: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Długa 44 (pon.-niedz. w godz. 6-22),
  • Otwock: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Poniatowskiego 10 (pon.-sob. w godz. 6-22, niedz. godz. 6-17), n Międzylesie: kawiarnia „Cafe Peron”, ul Patriotów 303, (pon.-sob. w godz. 8-23, niedz. w godz. 9-22), n Marysin: klub sportowy „CrossFit Deception”, ul. Goździków 29/31 (pon.-sob. w godz. 6.30-22).
  • Szczegóły dotyczące pomocy w transporcie darów i organizacji wewnętrznej zbiórki można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel. 506 380 574 (Kinga Błaszczyk) lub 500 313 033 (Paulina Stepków).
  • Zajrzyj też na Facebooka „Nie bądź sknera, kup pampera vol. V”: http://www.facebook.com/events/266719530653916.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.