Gwiazdy dla maluszków

OTWOCK: KOLEJNA AKCJA CHARYTATYWNA DLA IOP.

Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Anna Dereszowska, Katarzyna Bujakiewicz, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski – to część gwiazd, które pojawią się na kalendarzu tworzonym właśnie dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.

PRZEMEK SKOCZEK

O otwockim IOP-ie, prowadzonym przez Fundację Rodzin Adopcyjnych, jest głośno od lat. Ta jedyna na Mazowszu placówka, do której zaraz po urodzeniu trafiają porzucone przez rodziców, często chore dzieci, ma wielu przyjaciół.

– Już nie pierwszy raz angażujemy się w akcje dla IOP i ostatnio, podczas luźnej rozmowy, wpadł nam do głowy pomysł stworzenia charytatywnego kalendarza. Trzeba było kuć żelazo, póki gorące – opowiadają Ada Jaźwińska z Alternatywnej Sztuki Wyrazu i fotograf Piotr Ambroziak. – Mamy jeden cel. Chcemy, aby całkowity zysk ze sprzedaży trafił do ośrodka. Kalendarz musi być atrakcyjny, a kto jest lepszym magnesem niż gwiazdy? – dodają.

Pierwszy telefon wykonano do Magdaleny Różczki, która od dawna wspiera IOP. Aktorka zgodziła się z miejsca i uruchomiła sieć swoich kontaktów. To dzięki niej tak szybko i skutecznie udało się pozyskać dla projektu pozostałych aktorów. W tym Annę Dereszowską, którą spotkaliśmy na planie podczas drugiego dnia sesji z maluszkami.

– Nie wahałam się ani chwili. Znam tę placówkę, byłam tu już z Magdą (Różczką – red.) i bardzo się cieszę, że miałam wolny termin i mogę pomóc – zapewnia aktorka. Czułość, z jaką pozowała z niemowlętami, nie pozostawia wątpliwości, że zaangażowała się w to przedsięwzięcie całym sercem.

Kalendarz będzie miał premierę w czwartek, 6 grudnia. To taki prezent mikołajkowy.

– Jesteśmy szczęśliwi, że pomysł udaje się tak ekspresowo realizować. Nakład wyniesie 1000 egzemplarzy. Kalendarze będą oferowane za wpłatę cegiełek o wartości minimum 50 zł. Myślę, że to piękny pomysł na prezent, a dla nas wielkie wsparcie, ponieważ mamy wiele bieżących potrzeb. Pieniądze przeznaczymy przede wszystkim na leki, specjalistyczne badania, rehabilitację dzieci oraz rachunki – wymienia Kinga Błaszczyk z Fundacji Rodzin Adopcyjnych.

– Każdą pomoc przyjmujemy z wdzięcznością. Proszę pamiętać o nas także przy przekazywaniu 1 procentu! – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.