Komisje już rozdane

OTWOCK: STARZY PRZEWODNICZĄCY W NOWEJ KADENCJI .

Na drugiej sesji rady miasta radni wybrali przewodniczących komisji stałych i doraźnych. Większość kluczowych komisji (aż osiem) przypadło radnym PiS, dwie radnym PO i jedna radnemu startującemu z komitetu Samorządowa Inicjatywa dla Miasta (SIM).

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

I choć oficjalnie nikt nie potwierdza, że w radzie miasta zawiązała się koalicja, to po głosowaniach w sprawie wyboru przewodniczących komisji i pozostałych projektów uchwał było widać, komu z kim jest po drodze. Oficjalnie mówi się, że to wynik współpracy.

Czterem komisjom przewodniczą ci sami radni co w poprzedniej kadencji. Dla pozostałych będzie to debiut w tej roli. Zapytaliśmy przewodniczących kluczowych komisji, jakie stawiają sobie zadania i cele do zrealizowania w radzie miasta w ciągu najbliższych pięciu lat.

Komisja budżetu i inwestycji

 • przewodnicząca Barbara Olpińska
  Będziemy kładli nacisk na inwestycje drogowe, remonty, ale też na zadania oświatowe, takie jak budowa kompleksu szkolno-przedszkolnego w Wólce Mlądzkiej,
  czy sportowe, np. budowa hali i basenu.

Komisja gospodarki miejskiej

 • przewodniczący Jakub Kosiński
  Naszym głównym celem będzie dalsza modernizacja dróg na terenie miasta, co zostało rozpoczęte w poprzedniej kadencji, i stworzenie wreszcie planu remontu dróg w Otwocku. Kolejny cel to poważne zajęcie się problemem porządku i czystości w mieście, co było zaniedbane przez ostatnie lata. Zajmiemy się też planem remontowym oczyszczalni ścieków.

Komisja mieszkaniowa

 • przewodnicząca Urszula Golińska
  Chciałabym, żeby plany dotyczące „mieszkaniówki” w tej kadencji w końcu udało się zrealizować, żeby można było doprowadzić do realizacji uchwały, która utknęła w urzędzie, a dzięki niej ludzie mogliby wykupić mieszkania i je remontować. Będziemy też chcieli doprowadzić do zakończenia budowy mieszkań komunalnych.

Komisja spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego

 • przewodniczący Marcin Kraśniewski
  Będę chciał, żebyśmy zajęli się uchwałą w sprawie wprowadzenia w Otwocku strefy płatnego parkowania. Druga istotna rzecz to reklamy w mieście. Musimy to w końcu uporządkować, zadbać o ład przestrzenny, a także rozbudować monitoring miejski.

Komisja kultury, sportu i turystyki

 • przewodniczący Jarosław Łakomski
  Jednym z naszych głównych kierunków działań będzie powstanie hali sportowej wraz z kompleksem basenowym i sprawa geotermii. Poza tym OKS i OCK, czyli wdrożenie w życie uchwały o przekształceniu tej jednostki w Ośrodek Kultury i Sportu, która została wprowadzona w poprzedniej kadencji.

Komisja oświaty i wychowania

 • przewodniczący Andrzej Sałaga
  Najważniejsze jest dla mnie dobro dzieci i tym będę kierował się jako przewodniczący komisji oświaty. Jeśli chodzi o remonty w placówkach, to nie ma równych i równiejszych. Infrastrukturę szkolną należy doprowadzić do poziomu najlepszej szkoły i przedszkola. Dążmy do wyrównania i zmniejszajmy dysproporcje. Musimy zastanowić się też, w jakim czasie jesteśmy w stanie podjąć decyzję o budowie nowego przedszkola, bo jest zagrożenie związane z placówkami przy ul. Kochanowskiego i przy ul. Karczewskiej.

Komisja ochrony środowiska i urbanistyki

 • przewodniczący Radosław Kałowski
  Będę chciał zająć się zmianą planów zagospodarowania przestrzennego, bo albo ich nie ma, albo są tak skonstruowane, że nie mają żadnej racji bytu i są chyba stworzone po to, żeby wstrzymać rozwój. Chciałbym, żeby udało nam się w tej kadencji uchwalić więcej planów i oddać pod budownictwo tereny między Wólką Mlądzką a Mlądzem, np. teren między Wólką a Jabłonną nie jest wykorzystany.

Pozostałe komisje:

 • komisja rewizyjna, przewodniczący Mariusz Strawiński,
 • komisja statutowa, przewodniczący radny Mateusz Głasek,
 • komisja inwentaryzacyjna, przewodnicząca Jadwiga Czarnowska,
 • komisja skarg, wniosków i petycji, przewodniczący Andrzej Gurdziel.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.