Drugie życie lamp

Z PARKU DO URZĘDU I NA ULICE.

Oświetlały alejki i główny plac parku miejskiego, teraz zostaną zamontowane na terenie magistratu i przy otwockich ulicach. Wysłużone lampy wcale nie muszą trafić do kosza. Jeszcze mogą się przydać.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W związku z rewitalizacją w parku miejskim zostało wymienione oświetlenie. Stare lampy zostały zastąpione przez nowe, ledowe. Niebawem odbędzie się demontaż starego oświetlenia, które decyzją prezydenta i radnych zostanie jeszcze wykorzystane w słusznym celu.

– Te stare lampy mają również walory estetyczne, to były specjalne odlewy. W związku z tym zdecydowałem, żeby przed ich demontażem przeprowadzić inwentaryzację. Są w sumie 32 lampy, z czego trzy uszkodzone. Zostaną maksymalnie skompletowane – poinformował na sesji 29 listopada prezydent Jarosław Margielski.

Siedem lamp z parku trafi na teren urzędu, gdzie są jeszcze żelbetowe, nieestetyczne słupy. Dwie zostaną zamontowane w okolicy ul. Kościuszki, która jest obecnie remontowana, a są tam stare lampy z ubytkami. Koszt wymiany lampy to ok. 2-2,5 tys. zł za sztukę. Dlatego też prezydent w przedstawionych radnym na sesji zmianach w budżecie uwzględnił zabezpieczenie 18 tys. zł na ten cel. Pozostałe lampy będą przewiezione i zdeponowane na terenie OPWiK.

– Radni w przyszłości będa mogli zdecydować, w którym obszarze miasta, najlepiej w centrum, wymienić lampy na te ozdobne z parku – dodaje prezydent.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.