Wikingowie lubią mielonkę

OTWOCK: ROZEŚMIANA PREMIERA W „JARACZU”

Długimi owacjami dziękowali aktorom widzowie po premierze komedii „Skandalicznie proste”, która odbyła się w sobotę, 24 listopada. Było bardzo śmiesznie, a przecież wszyscy lubimy się śmiać.

MAGDALENA KOWALSKA

Po niełatwych tematach poruszanych w poprzednich spektaklach (totalitaryzm vs. jednostka w „Domu na granicy” Mrożka, Holocaust w „Walizce” na podstawie wspomnień Perechodnika) Krzysztof Czekajewski wrócił do komedii, ponownie udowadniając, że on i jego ekipa znakomicie potrafią rozśmieszać publiczność.

„Skandalicznie proste” to w zasadzie spektakl kabaretowy, zbiór skeczy, bez jednorodnej fabuły, choć tworzący zwartą całość, z „rogatym” lejtmotywem w postaci hałaśliwych wikingów. To teksty własne reżysera oraz ochodzące z repertuaru grupy Monty Pythona i kabaretu Dudek. Czego tu nie ma?! Pijaczkowie, sędzina i policjanci, czyste jak dwa kryształy urzędniczki, właścicielka fabryki nietuzinkowych czekoladek, przewrażliwieni na punkcie higieny i honoru restauratorzy, narwany woźnica, gangsterki nie łamiące prawa, geje i kucharka z baru mlecznego, a nawet człowiek w trumnie, w dodatku całkiem żywy.

Wszystko to zostało oprawione ciekawą muzyką i światłami, a przede wszystkim brawurowo zagrane przez wesołą kompanię w składzie: Monika Aniszewska, Magda Charczuk, Eliza Głuszko, Sylwia Kamińska, Aldona Marton-Skoczek, Tobiasz Magadzia, Marcin Herubin, Mateusz Prządka, Przemek Skoczek, Piotr Trąbiński i Arkadiusz Żelazko. Po prostu beczka śmiechu!

Za nami dwa premierowe spektakle, kolejna okazja do zobaczenia tego przedstawienia dopiero 22 grudnia, ale na pewno wróci on na afisze na początku 2019 roku. Sprawdzajcie repertuar „Jaracza”, szkoda byłoby tego nie zobaczyć!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.