Piesi przejdą bezpiecznie

INTERWENCJA „LINII”

Takich utrudnień w ruchu w związku z dokończeniem remontu chodników przy ul. Świderskiej przy skrzyżowaniu z ul. Górną nikt się nie spodziewał. Piesi zostali pozbawieni przejścia, przemieszczali się po ulicy albo wchodzili na teren budowy. Ich bezpieczeństwo było zagrożone!

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Mieszkańcy bezskutecznie szukali pomocy w tej sprawie w urzędzie miasta, dlatego zwrócili się z prośbą o interwencję do redakcji „Linii”. Udało się nam poinformować o problemie prezydenta Jarosława Margielskiego. Tego samego dnia wysłał on na miejsce pracowników wydziału gospodarki komunalnej, którzy nadzorują tę inwestycję, aby zobowiązali wykonawcę do natychmiastowego wyznaczenia ciągów dla pieszych. Przechodnie nie mogli korzystać z przejścia, ponieważ chodnik po obu stronach ul. Górnej został rozebrany.

– Otrzymałem od pracowników wydziału gospodarki komunalnej informację, że wygrodzono teren w ciągu jezdni, co umożliwi pieszym bezpieczne przejście – powiedział w rozmowie z „Linią” prezydent Margielski. I zapewnił, że osobiście dopilnuje, aby pieszym zapewniono bezpieczeństwo w czasie wykonywania prac, które mają zakończyć się
do 31 grudnia.   

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.