Utrudnienia i komunikacja zastępcza

NOWY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW.

Na linii kolejowej nr 7 z Warszawy do Dęblina trwa modernizacja torowiska. W związku z tym pasażerów czekają kolejne utrudnienia. Koleje Mazowieckie wprowadziły nowy rozkład jazdy, który obowiązuje od niedzieli, 9 grudnia.

AGNIESZKA JASKULSKA

W dotychczasowym rozkładzie jazdy niezbędne było dokonanie zmian, które są związane z obecnymi i przyszłymi remontami. Zmiany będą obowiązywać do 9 marca 2019 roku. Utrudnienia odczują pasażerowie jeżdżący pociągami Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa – Dęblin. Na odcinku Garwolin – Dęblin do 9 marca będzie trwała przerwa w ruchu pociągów. Natomiast od 10 marca można spodziewać się przerwy w kursowaniu składów na odcinku Otwock – Pilawa. Zamknięcie torów na tym odcinku może potrwać około roku.

W związku z tym pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów komunikacji zastępczej. Wiele linii kolejowych – nie tylko otwocka – jest objętych remontami, co powoduje, że w godzinach nocnych trwa przerwa technologiczna i pociągi nie kursują. Jak informują Koleje Mazowieckie, w związku z dodatkowymi przerwami technologicznymi od 12 stycznia 2019 roku nastąpi przerwa w ruchu pociągów na odcinku Otwock – Pilawa w godz. 11-13 oraz w godz. 22.40-3.30. W zamian ma kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto w związku z naprawą przejazdu przy PKP Michalin 15 i 16 grudnia pociągi KM będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Na prośbę podróżnych zostały zmienione godziny kursowania przyspieszonych pociągów do oraz z Pilawy przez Sulejówek relacji Pilawa (odjazd o godz. 5.48) – Warszawa Wschodnia (przyjazd o godz. 6.45) oraz relacji Warszawa Wschodnia (odjazd godz. 15.54) – Pilawa (przyjazd godz. 16.50).
Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej Kolei Mazowieckich http://www.mazowieckie.com.pl.


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.