Utrudnienia i komunikacja zastępcza

NOWY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW.

Na linii kolejowej nr 7 z Warszawy do Dęblina trwa modernizacja torowiska. W związku z tym pasażerów czekają kolejne utrudnienia. Koleje Mazowieckie wprowadziły nowy rozkład jazdy, który obowiązuje od niedzieli, 9 grudnia.

AGNIESZKA JASKULSKA

W dotychczasowym rozkładzie jazdy niezbędne było dokonanie zmian, które są związane z obecnymi i przyszłymi remontami. Zmiany będą obowiązywać do 9 marca 2019 roku. Utrudnienia odczują pasażerowie jeżdżący pociągami Kolei Mazowieckich na trasie Warszawa – Dęblin. Na odcinku Garwolin – Dęblin do 9 marca będzie trwała przerwa w ruchu pociągów. Natomiast od 10 marca można spodziewać się przerwy w kursowaniu składów na odcinku Otwock – Pilawa. Zamknięcie torów na tym odcinku może potrwać około roku.

W związku z tym pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów komunikacji zastępczej. Wiele linii kolejowych – nie tylko otwocka – jest objętych remontami, co powoduje, że w godzinach nocnych trwa przerwa technologiczna i pociągi nie kursują. Jak informują Koleje Mazowieckie, w związku z dodatkowymi przerwami technologicznymi od 12 stycznia 2019 roku nastąpi przerwa w ruchu pociągów na odcinku Otwock – Pilawa w godz. 11-13 oraz w godz. 22.40-3.30. W zamian ma kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto w związku z naprawą przejazdu przy PKP Michalin 15 i 16 grudnia pociągi KM będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Na prośbę podróżnych zostały zmienione godziny kursowania przyspieszonych pociągów do oraz z Pilawy przez Sulejówek relacji Pilawa (odjazd o godz. 5.48) – Warszawa Wschodnia (przyjazd o godz. 6.45) oraz relacji Warszawa Wschodnia (odjazd godz. 15.54) – Pilawa (przyjazd godz. 16.50).
Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej Kolei Mazowieckich www.mazowieckie.com.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.