Mikołaje pobiegną dla Karoliny

ŚWIĄTECZNA AKCJA NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNEJ DZIEWCZYNY

Ten dzień na zawsze zmienił życie Karoliny. Kiedy nastolatka przechodziła przez ulicę, potrącił ją samochód. W stanie krytycznym trafiła do szpitala. Dziewczyna ten koszmar ma za sobą, ale jest niepełnosprawna i walczy o powrót do zdrowia. Dzięki intensywnej rehabilitacji od nowa nauczyła się mówić, ale nadal jest przykuta do łóżka. W niedzielę będzie można wesprzeć ją podczas akcji Bieg Mikołaja – Razem Dla Karoliny.

AGNIESZKA JASKULSKA

Karolina Podladowska była wesołą, aktywną 17-latką. Miała głowę pełną pomysłów na przyszłość, ale nie zdążyła zrealizować żadnego marzenia. Całe jej życie nagle zmieniło się w sobotę, 18 marca 2017 roku. Gdy wracała do domu w Otwocku, na ul. Kołłątaja na wysokości ul. Jasnej została potrącona przez samochód. „Linia” pisała o Karolinie w październiku 2017 roku.

Z ciężkimi obrażeniami w stanie krytycznym nastolatka trafiła do szpitala. Przez wiele tygodni była w śpiączce pourazowej. Stwierdzono u niej ciężki uraz czaszkowo-mózgowy i czterokończynowy niedowład spastyczny. Dziewczyna jest pod troskliwą opieką rodziny.

– Dzięki intensywnej rehabilitacji zaczęła od nowa mówić, uśmiechać się. Teraz potrafi nawet wykłócać się o drobiazgi, np. o zrobienie zdjęć – mówi Katarzyna Podladowska, starsza siostra Karoliny. – Kilka dni temu Karola na wieść o tym, że pada śnieg, koniecznie chciała, żeby już dać jej prezenty. Domagała się „ptasie mleczko i lalkę chcę” – cytuje siostrę, pani Kasia. – Ostatnio spodobało jej się jeżdżenie do sklepu i targuje się z mamą o to, co ma jej kupić – dodaje.

Karolinie niedawno spontanicznie przypomniało się, że kiedyś jeździła do szkoły autobusem, choć od dawna jest przykuta do łóżka.

– Po ukazaniu się artykułu w „Linii Otwockiej” zarówno w życiu Karoliny, jak i w naszym wiele się zmieniło. Dużo osób nam pomagało i wspierało nas finansowo, za co wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy – podkreśla Katarzyna Podladowska.

– Dzięki intensywnej rehabilitacji moja siostra powoli dochodzi do siebie, ale przed nią jeszcze długa walka o powrót do zdrowia. Opiekujemy się nią najlepiej, jak możemy, ale bez pomocy ludzi dobrej woli nie poradzimy sobie. Dlatego prosimy o wsparcie i darowizny, dzięki którym Karolina będzie mogła w miarę normalnie funkcjonować. Zapraszamy wszystkich na świąteczny bieg Mikołaja, który odbędzie się już w niedzielę. Czekamy na was! – zachęca starsza siostra Karoliny.

Bieg Mikołaja – Razem Dla Karoliny

  • Charytatywny bieg świąteczny odbędzie się na dystansie 2 km (nie ma cegiełek, każdy daje, ile chce, nie ma zapisów). Specjalne pakiety, czyli koszulkę i czapkę Mikołaja, można odebrać w sklepie Tie-Break przy ul. Andriollego 20 w Otwocku oraz w Fitness Clubie Imperium przy ul. Kołłątaja w Otwocku, a w dniu biegu w Muzeum Ziemi Otwockiej. Podczas Biegu Mikołaja nie zabraknie pysznego bigosu, ogniska z kiełbaskami, gorącej herbaty i świątecznych stoisk. Akcja zakończy się o godz. 14. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Karoliny, u której stwierdzono ciężki uraz czaszkowo-mózgowy i czterokończynowy niedowład spastyczny.
    KIEDY: niedziela, 16 grudnia, godz. 12.
    START: Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2 w Otwocku.
    Organizator: Drużyna Błażeja.

Nadal możesz pomóc

  • Karolina walczy o powrót do zdrowia i wymaga intensywnej rehabilitacji. Możesz jej pomóc, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji #Drużyna Błażeja: 22 1090 1753 0000 0001 3612 3095. W tytule wpisując: „Podladowska Karolina – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.