Trwa weryfikacja projektów

BUDŻET OBYWATELSKI – KOLEJNY ETAP.

Nie słabnie zainteresowanie budżetem obywatelskim w Otwocku. Mieszkańcy tak jak przed rokiem zgłosili do programu 54 projekty. Wśród nich są m.in. budowa dróg, boisk, tras rowerowych, placów zabaw czy miejsca na wypoczynek z psem.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Głosowanie w czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Otwocku zakończyło się w poniedziałek, 10 grudnia. Do urzędu miasta wpłynęły 54 projekty (24 zgłoszono drogą elektroniczną, a 30 w wersji papierowej). To dokładnie tyle samo, co przed rokiem.

– Bardzo się cieszę z tak dużej liczby zgłoszonych projektów. To pokazuje, że mieszkańcy są aktywni, a wprowadzenie budżetu obywatelskiego w Otwocku było dobrym pomysłem. Wspólnie z radą miasta dołożymy starań, aby wybrane projekty w przyszłym roku zostały jak najszybciej zrealizowane – mówi w rozmowie z „Linią” prezydent Jarosław Margielski, pomysłodawca budżetu obywatelskiego w Otwocku.

Teraz wszystkie zgłoszone pomysły są weryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym przez pracowników urzędu. Następnie zajmie się nimi komisja opiniująca. Listę zakwalifikowanych projektów poznamy do 9 stycznia 2019 r. Do 14 stycznia autorzy pomysłów będą mogli zgłaszać odwołania. Ostateczna lista projektów zatwierdzonych do głosowania zostanie opublikowana do 25 stycznia.

Etap głosowania rozpocznie się 28 stycznia i potrwa do 11 lutego. W budżecie obywatelskim na 2019 r. do rozdysponowania jest 1 mln 660 tys. zł.

  • Ile za ile:
  • w progu do 600 tys. zł – dziewięć projektów,
  • w progu do 300 tys. zł – 11 projektów,
  • w progu do 150 tys. zł – 15 projektów,
  • w progu do 50 tys. zł – dziewięć projektów,
  • w progu do 20 tys. zł – 10 projektów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.