Wigilia dla mieszkańców

OTWOCK: ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE PRZY TEATRZE.

W sobotę, 22 grudnia przed budynkiem Teatru Miejskiego im. Jaracza odbędzie się wigilijne spotkanie dla mieszkańców Otwocka. Oprócz świątecznych potraw i wspólnego kolędowania będzie można złożyć życzenia i podzielić się opłatkiem także z władzami miasta.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Wigilijne spotkanie rozpocznie się w samo południe w sobotę i potrwa do godz. 14. Jest ono organizowane z myślą o osobach samotnych i potrzebujących, ale przyjść może każdy. Przed „Jaraczem” zostaną rozstawione udekorowane stoły z zadaszeniem, żeby niezależnie od warunków pogodowych można było tam świętować.

Nie zabraknie wigilijnych potraw, także na ciepło, będzie też ciasto, kawa i herbata. Najmłodszych mieszkańców czeka spotkanie z rozdającym słodkości Mikołajem, a dzięki fotobudce będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie na tle dekoracji przed teatrem. Świąteczną atmosferę dopełni koncert kolęd.

Na zorganizowanie wigilii dla mieszkańców rada miasta przeznaczyła 25 tys. zł. Te świąteczne spotkania stały się już w Otwocku tradycją. Z takim wnioskiem wystąpił w poprzedniej kadencji radny Czesław Woszczyk. Dodatkowo w tym roku radni poparli propozycję prezydenta Jarosława Margielskiego, aby przeznaczyć jeszcze 4 tys. zł na bezpłatne seanse dla dzieci w Kinie Oaza (szczegóły na stronie obok) oraz wizytę Mikołaja w dniu wigilii. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.