Ostatnie takie fajerwerki?

JÓZEFÓW: POWITANIE NOWEGO ROKU.

1 stycznia mieszkańcy Józefowa tradycyjnie wspólnie powitają Nowy Rok podczas pokazu sztucznych ogni na skwerze w centrum. Czy będzie to pożegnanie z miejskimi fajerwerkami? Miasto zastanawia się, czy od przyszłego roku zamiast sztucznych ogni nie zafundować mieszkańcom pokazu laserowego.

SYLWIA WYSOCKA

Mieszkańcy Józefowa tradycyjnie spotykają się 1 stycznia, by wspólnie świętować na skwerze im. św. Jana Pawła II nadejście Nowego Roku. Tak jak w poprzednich latach życzeniom będzie towarzyszyć pokaz sztucznych ogni. Władze miasta zastanawiają się jednak, czy nie zmienić tradycji i nie zastąpić fajerwerków pokazem laserów. – W tym roku pokaz sztucznych ogni się odbędzie, ponieważ mamy już podpisaną umowę – mówi w rozmowie z „Linią” wiceburmistrz Piotr Gąszcz, który na jednym z portali społecznościowych zadał mieszkańcom pytanie, co myślą o zastąpieniu fajerwerków pokazem laserów.

O tym samym myślą miejscy radni. – Uważam, że powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie zrezygnować z fajerwerków chociażby ze względu na zwierzęta, które przeżywają tego dnia gehennę, uciekają i trzeba ich potem szukać – mówi Marianna Jakubowska, przewodnicząca komisji budżetowo–gospodarczej.

Nie wszyscy chcą jednak na szybko podejmować decyzje, zwłaszcza że chodzi o następny rok. – Poczekajmy i zobaczymy, jak taki pokaz laserowy wypadnie w Warszawie, czy spodoba się mieszkańcom, czy zgromadzi wielu ludzi. Nie chodzi przecież o to, żeby rezygnując z fajerwerków, zaniechać naszych corocznych spotkań na skwerze i wspólnego świętowania – tłumaczy Mariusz Batorski, przewodniczący Rady Miasta Józefowa.

Jeszcze inną kwestię poruszył radny Paweł Kołodziej. – Rezygnacja przez miasto z fajerwerków 1 stycznia niewiele zmieni w sytuacji zwierząt, bo nie ma zakazu używania sztucznych ogni w mieście, więc masowe pokazy fajerwerków w sylwestra – organizowane także przez podmioty komercyjne – na terenie miasta będą mieć miejsce – zwraca uwagę radny.

– Na pewno nie podejmiemy decyzji pochopnie – deklaruje przewodnicząca rady miasta. – Mamy na to cały rok, rozważymy wszystkie za i przeciw – zapewnia. Pokaz fajerwerków tradycyjnie odbędzie się 1 stycznia o godz. 20. Jego koszt to ok. 17 tys. 200 zł.

One thought on “Ostatnie takie fajerwerki?

  • 13 listopada 2019 o 08:13
    Permalink

    No właśnie – jeden z radnych dobrze prawi. iasto nie zrobi, a wszyscy inni zrobią. Śmieszne to. Zwierzęta? Wy tak poważnie? Nasze psy zawsze siedzą w oknach podczas pokazów. Ktoś wymyśli taką bzdurę, a wszyscy to powtarzają bez przemyślenia. Najgorsze, że problem ma niewielki procent wszystkich. Szkoda gadać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.