Ostatnie takie fajerwerki?

JÓZEFÓW: POWITANIE NOWEGO ROKU.

1 stycznia mieszkańcy Józefowa tradycyjnie wspólnie powitają Nowy Rok podczas pokazu sztucznych ogni na skwerze w centrum. Czy będzie to pożegnanie z miejskimi fajerwerkami? Miasto zastanawia się, czy od przyszłego roku zamiast sztucznych ogni nie zafundować mieszkańcom pokazu laserowego.

SYLWIA WYSOCKA

Mieszkańcy Józefowa tradycyjnie spotykają się 1 stycznia, by wspólnie świętować na skwerze im. św. Jana Pawła II nadejście Nowego Roku. Tak jak w poprzednich latach życzeniom będzie towarzyszyć pokaz sztucznych ogni. Władze miasta zastanawiają się jednak, czy nie zmienić tradycji i nie zastąpić fajerwerków pokazem laserów. – W tym roku pokaz sztucznych ogni się odbędzie, ponieważ mamy już podpisaną umowę – mówi w rozmowie z „Linią” wiceburmistrz Piotr Gąszcz, który na jednym z portali społecznościowych zadał mieszkańcom pytanie, co myślą o zastąpieniu fajerwerków pokazem laserów.

O tym samym myślą miejscy radni. – Uważam, że powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie zrezygnować z fajerwerków chociażby ze względu na zwierzęta, które przeżywają tego dnia gehennę, uciekają i trzeba ich potem szukać – mówi Marianna Jakubowska, przewodnicząca komisji budżetowo–gospodarczej.

Nie wszyscy chcą jednak na szybko podejmować decyzje, zwłaszcza że chodzi o następny rok. – Poczekajmy i zobaczymy, jak taki pokaz laserowy wypadnie w Warszawie, czy spodoba się mieszkańcom, czy zgromadzi wielu ludzi. Nie chodzi przecież o to, żeby rezygnując z fajerwerków, zaniechać naszych corocznych spotkań na skwerze i wspólnego świętowania – tłumaczy Mariusz Batorski, przewodniczący Rady Miasta Józefowa.

Jeszcze inną kwestię poruszył radny Paweł Kołodziej. – Rezygnacja przez miasto z fajerwerków 1 stycznia niewiele zmieni w sytuacji zwierząt, bo nie ma zakazu używania sztucznych ogni w mieście, więc masowe pokazy fajerwerków w sylwestra – organizowane także przez podmioty komercyjne – na terenie miasta będą mieć miejsce – zwraca uwagę radny.

– Na pewno nie podejmiemy decyzji pochopnie – deklaruje przewodnicząca rady miasta. – Mamy na to cały rok, rozważymy wszystkie za i przeciw – zapewnia. Pokaz fajerwerków tradycyjnie odbędzie się 1 stycznia o godz. 20. Jego koszt to ok. 17 tys. 200 zł.

Jedna myśl na temat “Ostatnie takie fajerwerki?

  • 13 listopada 2019 o 08:13
    Permalink

    No właśnie – jeden z radnych dobrze prawi. iasto nie zrobi, a wszyscy inni zrobią. Śmieszne to. Zwierzęta? Wy tak poważnie? Nasze psy zawsze siedzą w oknach podczas pokazów. Ktoś wymyśli taką bzdurę, a wszyscy to powtarzają bez przemyślenia. Najgorsze, że problem ma niewielki procent wszystkich. Szkoda gadać.

    Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.