Biedronka wstrzymana

OTWOCK: STAROSTA NIE DAŁ POZWOLENIA, TERAZ RUCH WOJEWODY.

Powstanie supermarketu na działce pomiędzy ulicami Wawerską i Piastową w Otwocku zostało na razie wstrzymane. Inwestor nie uzyskał pozwolenia na budowę. Sprawa wróciła do prezydenta, który wcześniej wydał decyzję o warunkach zabudowy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy sprzeciwili się budowie w tym miejscu supermarketu. Mówili, że ma tam powstać Biedronka. Po ich interwencji u władz miasta sprawa została skierowana do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO) w celu unieważnienia decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji wydanej w 2016 r. przez wiceprezydenta Piotra Stefańskiego z upoważnienia ówczesnego prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka.

W lipcu 2018 r. SKO odmówiło stwierdzenia nieważności tej decyzji i odmówiło jej wykonania. Na początku września 2018 r. starosta odmówił wydania pozwolenia na budowę. Inwestor zaskarżył tę decyzję do wojewody. Sprawa nie jest procedowana, bo wojewoda chce wcześniej poznać stanowisko prezydenta Otwocka, który ma wznowić postępowanie w sprawie decyzji o warunkach zabudowy. Wstrzymuje go jednak brak dokumentów, które nie wróciły jeszcze z SKO.

– Postępowanie będzie kontynuowane, gdy tylko akta wrócą z SKO – mówi Elżbieta Salamończyk, naczelnik wydziału planowania przestrzennego. Sprawa trochę się zapętliła w administracyjnych procedurach, a jej rozwiązanie może jeszcze potrwać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.