Problem z drogi

POWIAT: NOWY NUMER ALARMOWY ZDP.

Zarząd Dróg Powiatowych uruchomił całodobowy drogowy telefon alarmowy. Każdy mieszkaniec, który chce zasygnalizować konieczność nagłej interwencji na drodze powiatowej, może od grudnia dzwonić pod numer 669 801 997.

SYLWIA WYSOCKA

Dyspozycję uruchomienia interwencyjnego telefonu drogowego wydał wicestarosta Krzysztof Kłósek. Jak powiedział w rozmowie z „Linią”, numer alarmowy jest obsługiwany przez pracowników ZDP, którzy pełnią całodobowe dyżury w związku z prowadzoną „Akcją zima”. Telefon ma służyć do reagowania na bieżąco na wszystkie niebezpieczeństwa oraz uszkodzenia na drogach.

– Rozmowy nie są nagrywane, ale prowadzony jest rejestr zgłoszeń, do którego zapisywanesą: data podjęcia interwencji, rodzaj zgłaszanego uszkodzenia czy niebezpieczeństwa na drodze oraz termin naprawy lub usunięcia zagrożenia przez ZDP.

Dzięki temu monitorujemy liczbę zgłoszeń, ich rodzaj oraz czas reakcji – wyjaśnia wicestarosta.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak działa całodobowy numer alarmowy ZDP. Nasz telefon został odebrany od razu, numer nie był zajęty. Osobą dyżurującą okazał się akurat zastępca dyrektora ZDP Marek Dąbrowski. Zapytaliśmy więc, jak wyglądała sytuacja w pierwszych dniach po uruchomieniu numeru alarmowego.

– Telefon jest czynny całą dobę, obsługują go osoby dyżurne. Do świąt nie mieliśmy wielu zgłoszeń dotyczących stanu dróg. Najczęściej otrzymujemy zgłoszenia, które dotyczą niebezpieczeństwa poślizgowego na drogach, ale mieszkańcy dzwonią też w sprawie dziur na drogach – relacjonuje Dąbrowski.

– Znamy problemy sygnalizowane przez mieszkańców.

Niemniej wszystkie zgłoszenia są odnotowywane, na jedne możemy reagować – jeżeli trzeba – od razu, inne, np. wymagające większej inwestycji, muszą poczekać. Jeśli chodzi o odśnieżanie dróg, wiadomo – nie robimy tego punktowo, ale według ustalonego harmonogramu i ważności dróg. Oczywiście tam, gdzie trzeba reagować, reagujemy – zapewnia wicedyrektor ZDP.

Numer telefonu działa od połowy grudnia. Jest dostępny siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Warto dodać go sobie do kontaktów.

Drogowy Numer Alarmowy ZDP: 669 801 997

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.