Dziura już po kontroli

OTWOCK: CO Z SAMOWOLĄ URBANISTYCZNĄ W CENTRUM?

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Otwocku sprawdził, czy niedokończona budowa w centrum miasta, tzw. wielka dziura, jest zgodna z zatwierdzonym projektem. Wyniki kontroli poznamy w styczniu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Kontrola odbyła się w grudniu. Było to trzecie, wreszcie udane podejście. Wcześniej dwie wizje w terenie nie odbyły się, bo obiekt nie został udostępniony do kontroli przez inwestora. Ostatecznie PINB zawiadomił o tych trudnościach prokuraturę i udało się wejść na teren wielkiej dziury. – Niebawem poinformuję o wynikach kontroli. Stosowne wnioski będą zawarte w decyzji. Myślę, że nie zakończy to postępowania, jeśli chodzi o jej wydanie – powiedział w rozmowie z „Linią” Andrzej Ćwiek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Jak się dowiedzieliśmy, wyniki kontroli będą znane w styczniu, a do tego czasu inspektor nie może zdradzić szczegółów przygotowywanej decyzji.
Przypomnijmy, że chodzi o stwierdzenie, czy rzeczywiście doszło do odstąpienia od warunków zabudowy i wielka dziura w centrum Otwocka jest samowolą urbanistyczną. W czerwcu 2018 roku Klub Radnych PiS
w radzie miasta złożył do PINB zawiadomienie w tej sprawie, czego konsekwencją była przeprowadzona kontrola.

– Chodzi głównie o zgodność realizacji inwestycji z zatwierdzonym obiektem budowlanym. Aby to stwierdzić, musieliśmy wejść na teren budowy – dodaje inspektor Ćwiek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.