Monitoring do wymiany

KAMERY ZADZIAŁAJĄ RÓWNIEŻ W NOCY.

Połowa kamer monitoringu miejskiego w Karczewie będzie w tym roku wymieniona na urządzenia nowsze i nowocześniejsze. – To będą kamery na podczerwień, gwarantujące wyraźny obraz w nocy – zapowiada Piotr Kwiatkowski, naczelnik wydziału spraw obywatelskich, obronnych i zarządzania kryzysowego karczewskiego urzędu miejskiego.

SYLWIA WYSOCKA

Co najmniej osiem kamer monitoringu miejskiego planują w tym roku wymienić władze Karczewa. Chodzi o to, by wysłużone urządzenia zastąpić bardziej nowoczesnymi, pozwalającymi na bez-błędną identyfikację (z zachowa- niem pełnej dyskrecji obserwacji) nawet po zmroku.

– Niestety, obecnie mamy dość wysłużone kamery, które wymagają wymiany – mówi Piotr Kwiatkowski, naczelnik wydziału spraw obywatelskich, obronnych i zarządzania kryzysowego karczewskiego urzędu miejskiego. – Nowoczesne kamery funkcjonują na podczerwień, dzięki temu w nocy wszystkie obiekty są bardzo dobrze widoczne. Różnica pomiędzy obrazami z obecnych kamer i tych działających na podczerwień jest duża. Dlatego chcemy w tym roku wymienić co najmniej część urządzeń na takie, które działają z użyciem podczerwieni – wyjaśnia Piotr Kwiatkowski.

To niejedyne zmiany w funkcjonowaniu monitoringu miejskiego. Jak informuje burmistrz Karczewa Michał Rudzki, trwają rozmowy
na temat możliwości korzystania ze światłowodów należących do przedsiębiorców.

– Po rozmowach z przedstawicielami firm myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do tego, by móc skorzystać z ich światłowodów na potrzeby naszego monitoringu, co znacznie ograniczy koszty rozbudowy sieci. Sam zakup kamery obrotowej to wydatek rzędu 5 tys. zł, najdroższe jest okablowanie. Korzystanie z istniejących światłowodów pozwoliłoby na rozwinięcie monitoringu nawet na terenach oddalonych od infrastruktury gminnej – mówi burmistrz Michał Rudzki.

I dodaje: – W dalszej perspektywie będziemy też zastanawiać się nad zatrudnieniem dodatkowych pracowników do obsługi miejskiego monitoringu. Dziś zajmują się tym dwie osoby. Docelowo może ich być więcej. Wymiana kamer ma kosztować ok. 47 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.